› zapowiedzi
12:15 / 10.08.2016

Pierwszy MeetUp w Elblągu o którym... nikt nie słyszał

Pierwszy MeetUp w Elblągu o którym... nikt nie słyszał

Dziś młodzi ludzie telewizji nie oglądają. Stawiają na serwis YouTube i treści przekazywane przez tak zwanych „youtuberów” czyli mówiąc wprost – twórców internetowych. Ci mają niekiedy milionową publikę i z chęcią uczestniczą w MeetUp'ach, czyli spotkaniach ze swoimi fanami. Takie wydarzenie odbędzie się również w Elblągu. Póki co jest o nim... cicho.

Internet dziś rządzi, zwłaszcza wśród młodych osób. Każdego dnia czekają oni na kolejne filmiki od swoich YouTube'ów, którzy opowiadają właściwie o... wszystkim. Każdy może znaleźć coś dla siebie i dopasować format tworzonego „contentu” do własnego charakteru i tego, na co po prostu w danej chwili ma chęć. Ci, którzy filmiki tworzą, często mają wielotysięczną (a często nawet milionową) publikę. Spotkania z cyklu „MeetUp” to doskonała okazja zarówno dla YouTube'ra (możliwość spotkania się z fanami, odbiorcami bez których on by nie istniał) ale i dla oglądających (wspólne zdjęcie, autograf, możliwość krótkiej rozmowy, często spotkania połączone są z różnymi wydarzeniami, koncertami etc).

Być może niewiele naszych Czytelników wie, ale z Elbląga pochodzi zarówno Ewa Grzelakowska-Kostolugu (twórczyni kanału Red Lipstic Monster, 756 tysięcy oglądających) jak i Adam Zimmerman („ukrywający się” pod pseudonimem Naruciak, ponad 870 tysięcy stałych widzów). Na swoistej „scenie” YouTube'a funkcjonuje również parę innych nazwisk – być może nie tak bardzo spektakularnych, jak powyższa dwójka, ale w końcu od czegoś trzeba zacząć. Pomysł MeetUp'u wydaje się jak najbardziej na czasie.

Szkoda, że o wydarzeniu tak mało słychać. Wiele miast podchwyciło ideę tego typu spotkań i wykorzystuje je do promocji siebie i swojego regionu. Ale nie Elbląg.

Na szczęście zarówno Rudzu Szisza jak i ListwaELG (organizatorzy spotkania) nie poddają się na bieżąco aktualizuję listę tych, którzy przybędą na spotkanie. Te odbędzie się 26 sierpnia (piątek( o godzinie 14:00 na Placu Jagiellończyka. Szczegóły można znaleźć TUTAJ Na moment pisania niniejszego artykułu 243 osoby obserwowały wydarzenie a 177 zadeklarowało się, że weźmie w nim udział. Warto podać tę informację dalej i zachęcić kolejne osoby – pokażmy, że Elbląg jednak nie jest „zacofany”.


1
0
oceń tekst 1 głosów 100%