› bieżące
10:53 / 30.07.2015

Pierwszy przystanek Kolei na kino

Pierwszy przystanek Kolei na kino

Niebawem rozpocznie się kolejna edycja akcji organizowanej przez Kino „Światowid" pod hasłem „Kolej na kino" - 7 sierpnia w Gronowie Elbląskim wyświetlona zostanie kultowa komedia Stanisława Barei „Nie ma róży bez ognia".

Przypomnijmy - akcja polega na promowaniu sztuki filmowej w mniejszych miejscowościach regionu poprzez prezentacje kinowe w plenerze. Pierwszy pokaz tegorocznej edycji zaplanowano na piątek, 7 sierpnia, a odbędzie się on nieopodal Biblioteki Publicznej w Gronowie Elbląskim.

- Jeśli cenisz sobie dobry humor, koniecznie przyjdź – wspólnie będziemy mogli zobaczyć sławetną, polską komedię  „Nie ma róży bez ognia", wyreżyserowaną przez kronikarza absurdów PRL-u, czyli Stanisława Bareję – zachęca Joanna Niewiadomska z Kina „Światowid".

Organizatorzy zapewniają miejsca siedzące, ale można zabrać ze sobą koce albo leżaki. Kolejne projekcje zaplanowane są na 14 sierpnia w Pasłęku, 21 sierpnia w Małdytach i 4 września w Nadbrzeżu.  

- Dzięki współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury, Gminą Małdyty, Biblioteką Publiczną z Gronowa Elbląskiego i Stanicą Wodną Nadbrzeże oraz pomocy partnera, czyli Cyfrowego Repozytorium Filmowego i jednej z elbląskich agencji reklamowych, która drukując plakaty pomaga nam kontaktować się z widzami możemy zapraszać wszystkich na bezpłatne seanse – dodaje Joanna Niewiadomska.

Letni wieczór, plener, relaks z filmem na dużym ekranie – czego chcieć więcej? 
Początek seansu – godzina 21:00, wstęp jest bezpłatny.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%