› bieżące
11:06 / 13.01.2014

Pierwszy turniej squasha dla dzieci za nami. Zobacz kto zwyciężył

Pierwszy turniej squasha dla dzieci za nami. Zobacz kto zwyciężył

fot. squash score

Squash jest coraz bardziej popularną dyscypliną w naszym mieście. Coraz więcej kobiet i mężczyzn bierze udział w licznych zawodach, turniejach, sparingach. W zeszły weekend odbył się pierwszy turniej dla dzieci do lat 12. Jak radziły sobie na kortach Squash Score?

Gra toczona była na ¾ powierzchni kortu. Każdy set rozgrywano do 11 zdobytych punktów a mecz do 2 wygranych setów. Dzięki specjalnym przeznaczonym dla dzieci piłeczkom oraz ochronnym okularom zachowano potrzebne środki ostrożności oraz warunki bezpieczeństwa podczas gry.

W ciągu całego turnieju dzieci mogły liczyć na pomoc instruktorów oraz opiekunów.

- Dzieci bawiły się naprawdę świetnie. Dla nich to przede wszystkim zabawa. Cieszymy się, że sport to dla nich taka frajda – mówi Karolina Skorek z Szkoły Tenisa Score.

W pierwszym w Elblągu turnieju w squasha dla dzieci wzięło udział 7 zawodników. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. W każdej z nich wyłonione zostały najlepsze osoby. Następnie toczyły się rozgrywki o poszczególne miejsca w turnieju.

Pierwsze miejsce zajął Jakub Wrzosek trenujący w Szkole Tenisa Score. Chociaż w squasha gra dosyć krótko to jego pasją jest tenis. W walce o finał przegrał trenujący squasha 7-letni Mikołaj Mikulski zajmując drugie miejsce. Trzecią pozycję, również po bardzo wyrównanej walce z kolegą z grupy Dawidem Gajdemskim zajął Paweł Saunders. Również trenuje squasha.

To był pierwszy turniej mini squash w Elblągu. Gratulujemy wszystkim zawodnikom gry i świetnej postawy.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%