› bieżące
14:56 / 25.03.2020

Pierwszy zakażony koronawirusem w szpitalu w Elblągu

Pierwszy zakażony koronawirusem w szpitalu w Elblągu

Dziś (25.03) do Szpitala Miejskiego w Elblągu trafił pierwszy pacjent zakażony koronawirusem. Wcześniej takie osoby były przewożone do szpitala zakaźnego w Ostródzie. W szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Liczba zgonów wzrosła do 13.

Pacjenci województwa warmińsko-mazurskiego zakażeni koronawirusem trafiali do szpitala zakaźnego w Ostródzie i wyjątkowo trzy osob do szpitala w Gdańsku. Szpital Miejski w Elbląg ubył w stanie gotowości na wypadek kolejnych przypadków. To się stało dziś (25.03). Pierwszy pacjent znajduje się elbląskim szpitalu. 

Jest to mężczyzna w średnim wieku z powiatu braniewskiego, powrócił z Anglii, stan dobry. 

 Jest to łącznie 33 przypadek w naszym województwie

- informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. (25.03. godz. 14.30). 

Zakażenia koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim:
w powiecie elbląskim dwie osoby zakażone, w Elblągu - jedenaście, w powiecie braniewskim trzy. Pozostałe powiaty: giżycki - 1,  olecki - 2, olsztyński – 3, Miasto Olsztyn - 5,  szczycieński – 1, piski – 1, ostródzki – 1. 

 Aktualny komunikat Ministerstwa Zdrowia (25.03. godz. 14.30). 

Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 957/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarł

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%