› bieżące
19:24 / 20.12.2013

Piesi pod czujnym okiem policji

Piesi pod czujnym okiem policji

fot. KMP Elbląg

Po raz kolejny elbląscy policjanci wspólnie ze strażą graniczną oraz żandarmerią wojskową a także wspomagani przez funkcjonariuszy olsztyńskich oddziałów prewencji, prowadzili działania „Pieszy”. Zwracano podczas nich szczególną uwagę na te wszystkie osoby, które przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego nie przeznaczonych, a także nie czekając aż zapali się zielone światło.

Tylko podczas wczorajszych działań policjanci skontrolowali 12 pojazdów, których kierujący nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu. W 8 takich przypadkach kontrola zakończyła się mandatem dla kierującego. Spośród pieszych skontrolowano 40 osób, które przechodziły w miejscach niedozwolonych lub na tzw. czerwonym świetle. W 28 przypadkach sytuacje zakończyły się na pouczeniu ze strony policjantów. 12 z 40 osób otrzymało mandaty, za rażące złamanie przepisów. Było to np. wbieganie na przejście dla pieszych przy włączonym czerwonym świetle.

Dziś (piątek) policjanci z ruchu drogowego korzystają z olsztyńskiego ambulansu monitoringu wizyjnego. Oznacza to kolejne już działania „późne zielone”. Akcja ta ma dyscyplinować kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadaje już czerwony sygnał. Policjanci dodatkowo rozdają kontrolowanym ulotki dotyczące bezpieczeństwa na drogach.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%