› policja
13:32 / 02.09.2015

Pijani rodzice i… dwumiesięczne dziecko

Pijani rodzice i… dwumiesięczne dziecko

Pasłęccy policjanci interweniowali wczoraj w jednym z domów na terenie miejscowości Rzeczna. Tam, w mieszkaniu dwójka rodziców „opiekowała się”… dwumiesięcznym dzieckiem. Oboje byli kompletnie pijani. Dziecko zostało zabrane przez pracowników socjalnych, natomiast wyrodni rodzice trafili do policyjnego aresztu.

36-letnia kobieta i 54-letni mężczyzna byli pijani, gdy do ich domu na kontrolę przyszły pracownice socjalne z MGOPS w Pasłęku. Co więcej, rodzice ci „opiekowali się” w tym czasie dwumiesięcznym chłopcem. Na miejsce wezwano patrol policji. Badanie alkotestem wykazało 2,7 promila u 36-latki oraz 2,1 promila u 54-latka.

W mieszkaniu panował bałagan, a jedna z pracownic socjalnych oceniła, iż 2 miesięczne dziecko jest zaniedbane brudne i głodne. „Opiekunowie” zadbali jednak o swoje potrzeby. W mieszkaniu pod łóżkiem znajdowało się jeszcze 5 kolejnych puszek z piwem. Rodzice 2 miesięcznego dziecka zostali zatrzymani w policyjnym areszcie a chłopiec trafił na oddział dziecięcy pasłęckiego szpitala. Teraz zajmują się nim lekarze.

Rodzicom dziecka może grozić odpowiedzialność karna za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kodeks Karny przewiduje za ten czyn karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na rodzicach ciąży bowiem szczególny obowiązek a sąd z pewnością weźmie w tym przypadku pod uwagę wiek dziecka oraz upojenie rodziców.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%