› policja
11:25 / 06.11.2015

Pijany 30-latek kierował samochodem bez uprawnień

 Pijany 30-latek kierował samochodem bez uprawnień

Policjanci udaremnili dalszą podróż autem nietrzeźwemu mężczyźnie. Siedzący za kierownicą seata 30 – latek miał w organizmie promil alkoholu. W czasie policyjnej kontroli okazało się, że samochód którym kierował nie ma aktualnych badań technicznych, a sam kierujący wcale nie ma prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci z nowodworskiej prewencji patrolowali w nocy teren Ostaszewa. Około godz. 1.30 na ulicy Kościuszki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym seatem. Funkcjonariusze od razu wyczuli alkohol od siedzącego za kierownicą auta 30 – latka. Badanie alkotestem wykazało promil alkoholu w organizmie kierującego. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wcale nie posiada uprawnień do kierowania samochodami, a auto którym podróżował nie ma aktualnych badan technicznych.

Samochód trafił na policyjny parking. 30 – latek niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie samochodem w nietrzeźwym stanie. Grozi za to kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie też za popełnione w czasie jazdy wykroczenia drogowe.

mł. asp. Paulina Grzesiowska

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%