› policja
11:30 / 10.08.2016

Pijany 54-latek chciał wjechać ciężarówką na „siódemkę”

Pijany 54-latek chciał wjechać ciężarówką na „siódemkę”

fot. Artur Borkowski

Szybka interwencja policjantów z Pasłęka pozwoliła na przerwanie podróży 54-letniego mężczyzny. Wspomniany kierowca jechał w stronę drogi nr 7, a jego celem podróży było Trójmiasto. 54-latek kierował przy tym ciężarową scanią i był… kompletnie pijany. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania a także sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów – to grozi 54-letniemu Arkadiuszowi A., który wczoraj około 15.00 został zatrzymany na ul. Sprzymierzonych w Pasłęku. Mężczyzna kierował ciężarową scanią z naczepą i zmierzał w kierunku drogi nr 7. - następnie miał jechać do Gdańska. Problem był jednak w tym, że 54-latek był pijany. Pierwszy wynik badania alkotestem to 2,22 promila drugi to 2,26 oznacza to, że mężczyzna pił alkohol niedługo przed tym jak wsiadł za kierownicę kilkunastotonowej scanii.

W wyniku kontroli zatrzymano mu prawo jazdy. 54-letni Arkadiusz A. został zatrzymany w policyjnym areszcie. A co ważne, natychmiast wyeliminowany z ruchu drogowego.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%