› policja
13:21 / 10.08.2012

Pijany chciał przejechać policjantkę

Pijany chciał przejechać policjantkę

39-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego, próbując uniknąć kontroli drogowej, chciał potrącić zatrzymującą go policjantkę. Kierowca był pijany. Miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu i siadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi.

Do zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem. Około godz. 19.45 na ulicy Starocińskiej w Nowym Dworze Gdańskim policyjny patrol zauważył nadjeżdżające w ich kierunku auto.
- Na widok funkcjonariuszy kierujący osobową kią początkowo zwolnił. Gdy policjantka czerwonym światłem latarki dała kierowcy sygnał do zatrzymania – ten przyspieszył nagle, kierując rozpędzone auto prosto na funkcjonariuszkę – informuje Paulina Grzesiowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. - W ostatniej chwili policjantce udało się odskoczyć i uniknąć zderzenia z samochodem.

Zaraz potem mundurowi ruszyli w pościg za uciekającym autem. Do zatrzymania kierowcy doszło w okolicy ulic Dąbrowskiego i Dworcowej. Tu policjanci zauważyli zaparkowaną kię. Kierujący – jak się później okazało – skrył się w piwnicy jednego z pobliskich budynków wielorodzinnych. Policjanci zbadali jego trzeźwość. Badanie alkotestem wykazało w organizmie kierowcy prawie 2 promile alkoholu.

Mężczyzna to 39-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że siadając za kierownicą auta, złamał obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jeszcze tego samego wieczoru trafił za kraty policyjnej celi, a wczoraj usłyszał zarzuty ciążących na nim przestępstw. Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości, kierowanie wbrew sądowemu zakazowi oraz narażenie funkcjonariusza na niebezpieczeństwo utraty życia grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%