› policja
16:28 / 16.07.2012

Pijany kierowca wjechał do baru i staranował 4 osoby. Jedna nie żyje

Pijany kierowca wjechał do baru i staranował 4 osoby. Jedna nie żyje

fot. KPP Nowy Dwór Gd.

W sobotni wieczór pijany kierowca audi wjechał do jednego z przydrożnych barów w Krynicy Morskiej. Kierowane przez 21-letniego mieszkańca powiatu elbląskiego auto, staranowało czteroosobową rodzinę. Trzy kobiety i 4-letni chłopiec trafili z obrażeniami do szpitala. Jedna z nich - 58-latka zmarła.

Dziś rano policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Malborku sprawcę tragedii, która rozegrała się 14 lipca w Krynicy Morskiej. Około godziny 19.30 w sobotę dyżurny policji otrzymał informację o tym, że w drewnianą wiatę baru wjechało osobowe audi.

- Policjanci, którzy natychmiast pojechali pod wskazany adres zastali na miejscu tragiczny obraz – informuje Paulina Grzesiowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. - Okazało się, że uderzając w drewnianej konstrukcji wiatę, samochód staranował rodzinę, która tamtędy przechodziła. Wszystkich poszkodowanych, trzy kobiety i 4-letniego chłopca niezwłocznie przetransportowano do szpitali. W wyniku doznanych obrażeń, 58-letnia kobieta zmarła po kilku godzinach w szpitalu. W stanie ciężkim wciąż pozostaje 4-letnia ofiara wypadku. Wszyscy poszkodowani to mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Policjanci zatrzymali kierowcę osobowego audi, który cały czas siedział za kierownicą auta, pilnowany przez jednego ze świadków zdarzenia. Okazało się, że jest to 21-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Pijany sprawca wypadku został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Dziś funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%

Zdjęcia ilość zdjęć 2