› imprezy
08:52 / 22.09.2015

Piknik ortograficzno-językowy w "Światowidzie"

Piknik ortograficzno-językowy w

Już w najbliższy czwartek, 24 września Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" zaprasza na piknik ortograficzno-językowy. W programie pikniku przewidziano wiele atrakcji. Zabawa rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu.

- Przygotujemy 10 stacji ortograficzno-językowych, na każdej stacji będą do rozwiązania quizy oraz zagadki językowe. Każdy uczestnik imprezy otrzyma kartę, na której będzie przyklejał swoje naklejki – opowiada Marta Derlukiewicz, organizator Pikniku. - 10 odwiedzonych stacji i poprawnie rozwiązanych zadań to 10 naklejek i możliwość wzięcia udziału w losowaniu  nagrody.

Co jeszcze? Podczas pikniku rozstrzygnięte zostanie finałowe dyktando i dowiemy się, kto zostanie „Najlepszym Warmińsko-Mazurskim Ortografem". Dr Katarzyna Jarosińska-Buriak, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wygłosi prelekcję na temat kultury języka i ciekawostek językowo-ortograficznych, a laureaci konkursu krasomówczego „Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy" opowiedzą o naszym regionie.

W południe, w sali kameralnej Kina Światowid będzie można wziąć udział w debacie „Słowo rani bardziej niż ostry miecz". Będzie mowa o języku użytkowników Internetu, o sposobach zapobiegania szerzeniu agresji i nienawiści w Internecie oraz empatii i dbałości o kulturę wypowiedzi. A gośćmi debaty będą m.in. Senator RP Witold Gintowt-Dziewałtowski, konsultant ds. języka polskiego w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Marlena Derlukiewicz oraz Wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl Włodzimierz Gęsicki.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" na „Piknik ortograficzno-językowy" zaprasza wszystkich mieszkańców naszego regionu, a do uczestnictwa w zabawie szczególnie zachęca szkoły. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
 
PROGRAM IMPREZY
10:00 – 10.30
Otwarcie pikniku, informacja o projekcie, zaproszenie do udziału w grach i zabawach. 
10:30 – 11.00
Finałowe dyktando o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa".  
11.00 - 12.00
Prelekcje na temat kultury języka (zagadnienia z zakresu poprawności językowej, ciekawostki językowo-ortograficzne).
Występ laureatów konkursu krasomówczego „Mówić – to mało, trzeba mówić do rzeczy".  
12.30 - 13.30
Debata z udziałem nauczycieli, dziennikarzy, psychologów i samorządowców „Słowo rani bardziej niż ostry miecz".  
13.45 - 14.00
Wręczenie nagród w konkursie o tytuł „Najlepszego Warmińsko-Mazurskiego Ortografa" oraz laureatom konkursu krasomówczego.
14.00
Zakończenie pikniku

W trakcie pikniku otwarte będę stacje językowo-ortograficzne. Każdy uczestnik będzie mógł zdobywać punkty i wziąć udział w losowaniu nagród.  
Piknik ortograficzno-językowy dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2015.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%