› sport
12:15 / 06.09.2013

Piłkarze Matza przedłużą serię spotkań bez porażki? Czas na 7 kolejkę

Piłkarze Matza przedłużą serię spotkań bez porażki? Czas na 7 kolejkę

Przed elbląską Concordią mecz 7 ligowej kolejki w II lidze. Sobotnim rywalem będzie Motor Lublin. Oba zespoły w tabeli dzieli raptem 1 punkt. Piłkarze trenera Matza są na 11 miejscu, a goście na 13. Gospodarze znajdują się ostatnio w dobrej dyspozycji, nie przegrali 4 ostatnich spotkań i co najważniejsze nie stracili w nich żadnej bramki. Rywale natomiast są pod kreską, bo przegrali 3 ostatnie mecze. Będzie to jednak pojedynek o przysłowiowe 6 punktów.

Dlaczego? Rywale w ostatnich spotkaniach zagrali fatalnie, na 9 możliwych punktów nie zdobyli ostatnio żadnego. Z tego powodu trener Delmanowicz zdecydował by zarząd klubu podjął decyzję co dalej z jego pracą. Ten był nieugięty i podziękował mu za współpracę. W jego miejsce sprowadzono Roberta Kasperczyka, byłego trenera Stali Rzeszów. Był już w tym sezonie w Elblągu, właśnie z tym ostatnim zespołem na meczu z Concordią. Wtedy padł remis 0:0.

To zapowiada ciekawe spotkanie przy Agrykola 8, ponieważ Concordia będzie chciała podtrzymać dobrą passę spotkań bez porażki, a Motor chce się przełamać i udowodnić swoim sympatykom, że zdobyte 7 punktów w pierwszych trzech meczach sezonu nie były przypadkowe. Dodatkowo zmiana trenera w klubie powoduje, że piłkarze nabierają więcej energii i zapału do gry. Elblążanie jednak swoim kibicom nie zamierzają pokazać się ze złej strony. Swoją wysoką dyspozycję będzie chciał udowodnić Hieronim Zoch, który zebrał bardzo dobre recenzje po ostatnim meczu w Limanowej. 

Jest tylko jeden problem. Postawa Concordii w ataku w tym sezonie nie jest rewelacyjna. Do tej pory jej piłkarze potrafili tylko 3 razy pokonać bramkarza rywali. Kiedy jednak się przełamać jak nie w meczu u siebie? W dodatku z rywalem znajdującym się blisko w tabeli. Wygrana pozwoli na odskoczenie przeciwnikom i zapewne awans w tabeli, nawet na póki co bezpieczne 7 lub 8 miejsce.

To tylko zapowiada na jak emocjonujące spotkanie przy Agrykola 8 mogą liczyć fani piłki kopanej. Początek spotkania z Motorem w sobotę o godzinie 16:00.

Pozostałe mecze 7 kolejki w II lidze wschodniej:

Pogoń Siedlce - Wisła Puławy (6.09, g. 17.00)
Stal Stalowa Wola - KS Legionovia (7.09, g. 16.00)
Siarka Tarnobrzeg - Stal Mielec (7.09, g. 16.00)
Stal Rzeszów - MKS Limanovia (7.09, g. 17.00)
RKS Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków (7.09, g. 18.00)
Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg (7.09, g. 18.00)
Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz (8.09, g. 16.00)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Radomiak (8.09, g. 16.00)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%