› sport
18:09 / 09.09.2013

Piłkarze ręczni rozegrali towarzyski turniej przed sezonem

Piłkarze ręczni rozegrali towarzyski turniej przed sezonem

fot. Marcin Walędzik/elblag.net

W piątek i sobotę szczypiorniści KS Wójcik Meble grali w Kościerzynie o Puchar Burmistrza tego miasta. Zmierzyli się z trójką mocnych rywali. Był to więc duży sprawdzian przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. Czy ten turniej elblążanie mogą zaliczyć do udanych i czy kadra trenerska jest zadowolona z formy swoich zawodników? O to zapytaliśmy dyrektora klubu Jerzego Kruszewskiego.

Podopieczni trenera Czapli wygrali tylko jedno spotkanie. Udało im się pokonać w ostatnim meczu zespół z Gdyni. Wcześniej jednak Wójcik Meble wysoko przegrał z Malborkiem i Kościerzyną. Ostatecznie Elbląg zajął 3 miejsce w turnieju. Jak ten wynik ocenia dyrektor Jerzy Kruszewski? - Z punktu szkoleniowego turniej jako klub uznajemy za udany. Gorzej niestety jest pod względem wyniku. Nie zadowala on na w ogóle. Zawodnicy nie zrealizowali zaleceń taktycznych trenera, które otrzymali przed meczami - mówi Kruszewski.

Z meczu z Pomezanią Malbork Wójcik Meble przegrały 22:31. - Wynik nie odzwierciedla różnicy, która jest między tymi zespołami. Nawet biorąc pod uwagę cel Malborka na ten sezon czyli awans do Superligi. Nasi zawodnicy rzucali z nieprzygotowanych pozycji, co odbiło się na wyniki - dodaje dyrektor.

W drugim spotkaniu, rozegranym w sobotę elblążanie spotkali się najpierw z Kościerzyną. - Skład rywali się praktycznie nie zmienił w porównaniu do zeszłego sezonu. Ten mecz wygrali wysoko, jednak bardzo duża w tym zasługa ich bramkarza, który bronił nawet w sytuacjach sam na sam. A jak się nie trafia kilku takich rzutów, to potem ręką drży i nie trafia się kolejnych. Tak było właśnie w tym meczu, stąd też przegraliśmy 33:22 - tak dyrektor wyjaśnia porażkę w drugim meczu turnieju.

W ostatnim spotkaniu, które decydowało o 3 miejscu w turnieju, Wójcik Meble wygrały z zespołem z Gdyni 28:24. - To spotkanie od początku było lepsze w naszym wykonaniu, prowadziliśmy nieznacznie od początku do końca - dodaje.

Już w sobotę pierwszy mecz ligowy, z Realem Astromal Leszno. Czy uzyskany wynik w Kościerzynie może być ostrzeżeniem dla zawodników z Elbląga, że czeka ich ciężkie zadanie w lidze? - Dwie odniesione porażki jeszcze bardziej zmobilizowały chłopaków do ciężkiej pracy. Turniej okazał się dla nich zimnych prysznicem. Mam nadzieję, że to pozwoli zachować im bardziej chłodne głowy. Potencjał w zespole jest, ale muszą więcej rzucać z drugiej linii - wyjaśnia Kruszewski.

Wszystkie wyniki kościerzyńskiego turnieju:

Polski Cukier-Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 31:22, Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia 26:21, Polski Cukier-Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia - 33:30, Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg - 33:22, Meble Wójcik Elbląg - Kar-Do Spójnia Gdynia - 28:24, Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier-Pomezania Malbork - 27:34

Tabela końcowa turnieju:
1. Polski Cukier-Pomezania Malbork - 6 pkt, bramki - 98:79 
2. Vetrex Sokół Kościerzyna - 4 pkt, bramki - 86:77 
3. Meble Wójcik Elbląg - 2 pkt, bramki - 72:88 
4. Kar-Do Spójnia Gdynia - 0 pkt, bramki - 75:87

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%