› bieżące
15:39 / 22.04.2013

Pióra (klawiatury) w dłoń! Wspólne pisanie powieści

Pióra (klawiatury) w dłoń! Wspólne pisanie powieści

fot. nadesłane

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Wypadałoby z tej okazji jakąś przeczytać. A jeszcze lepiej napisać. Albo chociaż opowiadanie… I to właśnie planują Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i portal ekulturalni.pl. Wszyscy miłośnicy literatury, mole książkowe i amatorzy pisania (oczywiście profesjonaliści też) zapraszani są do wspólnego tworzenia opowieści o tematyce fantasy.

- Jeśli Tolkien, Rowling lub Meyer to twoje klimaty. Jeśli pochłaniasz ich książki i sam marzysz o stworzeniu świata pełnego gnomów, krasnoludów, trollów, względnie smoków, jednorożców i uwięzionych w wieży księżniczek, a także czarodziejów wampirów i wilkołaków – napisz z nami tę opowieść – zachęca Zuzanna Gajewska, redaktor portalu.

Wspólne pisanie ruszy we wtorek, 23 kwietnia. Na eKulturalni.pl umieszczona zostanie pierwszą część opowieści przygotowaną przez redakcję. Potem każdy chętny będzie mógł dopisać swój fragment – jako komentarz do wpisu.

Fabuła rozkręci się na dobre podczas Maratonu Artystycznego, który w weekend 27-28 kwietnia odbędzie się w CSE ŚWIATOWID. Uczestnicy maratonu będą dopisywać swoje lub/i kończyć nadesłane przez internautów wątki, tak by na koniec maratonu odpowiadanie było gotowe do publikacji w całości. Pisanie więc będzie odbywało się w dwóch wymiarach (co już brzmi fanatycznie) wirtualnym – przez użytkowników portalu i rzeczywistym - przez uczestników maratonu.

O tym, jak potoczy się fabuła, decydują jej autorzy, ale jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać.

- Wpis nie powinien być dłuży niż 5 zdań. Najlepiej, żeby ta sama osoba nie dodawała jednego wpisu po drugim, tyko poczekała na odpowiedź innego uczestnika. Nie stosujemy słów powszechnie uznanych za obraźliwie – wyjaśnia Zuzanna Gajewska.

Użytkownicy dodają wpisy, jako komentarz do pierwszej części, którą przygotuje redakcja portalu. Dodając wpis uczestnicy zgadzają się na jego opublikowanie najpierw jako komentarz – a potem w całości. Gotowe opowiadanie po ewentualnej korekcie redakcji zostanie udostępnione na portalu i możliwe do pobrania w formacie PDF jako praca zbiorowa. Wszyscy uczestnicy zabawy zostaną wymienieni jako współautorzy.

Uwaga: na najbardziej aktywnych literatów będą czekały literackie upominki.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%