› zapowiedzi
07:50 / 01.10.2018

Piosenki Bułata Okudżawy w Mjazzdze

Piosenki Bułata Okudżawy w Mjazzdze

fot. nadesłana

„Bułat Okudżawa – najpiękniejsze pieśni i ballady” to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, O Wołodii Wysockim, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek.

Czeka Was 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

W maju 2017roku nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem „Krótka płyta o Okudżawie”. To album nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko „Modlitwa” czy „Puszkin”, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. „Piosenkę o młodym huzarze” w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Program wykonują znani i wyjątkowo cenieni muzycy:
Piotr Kajetan Matczuk, Artur Chyb i Tomasz Imienowski

MJAZZGA, 03-10-2018 godz. 19:30
Bilety w cenie 30 zł

Więcej na www.mjazzga.pl

Następne koncerty:

10-10 Shaun Booker (USA blues)
18-10 Chassis/Veira/Mechanism (rock)
22-10 Shanna Waterstown (USA blues)
23-10 Wojtek Justyna TreeOH! (DE/A/P/PL jazz fusion)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%