› bieżące
08:51 / 12.02.2016

Piotr „Boczek” Jacyno z ciężką chorobą. Pomóż, udostępnij!

Piotr „Boczek” Jacyno z ciężką chorobą. Pomóż, udostępnij!

fot. Konrad Kosacz / archiwum elblag.net

Piotr Jacyno naszej redakcji jest szczególnie bliski. To właśnie on uświetnił finał naszego największego konkursu „Metafuroza 2013”. To właśnie on swoim głosem i gitarą porwał publikę podczas występów w programie „Bitwa na Głosy” w drużynie Ryszarda Rynkowskiego. Dziś jego stan zdrowia jest bardzo ciężki. U Piotra wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną. Apelujemy o pomoc!

Piotr Jacyno jest malborczykiem, solistą, dodatkowo gra na gitarze. Jego wykonanie piosenki „Sen o Victorii” podczas finału „Bitwy na Głosy” przeszło do historii. Niestety, drużyna Ryszarda Rynkowskiego nieznacznie przegrała (o dwa punkty procentowe). Z tą decyzją do dziś nadal nie zgadza się wielu telewidzów, którzy twierdzili, że za swój głos Piotr powinien otrzymać wszystkie możliwe nagrody.

Niestety, życie nie jest łaskawe dla Piotra. Wykryto u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Piotr znajduje się obecnie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku gdzie jego stan się pogarszał a od zeszłej soboty, utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej. W dniu dzisiejszym tj. 11.02.16 nastąpiła dobrze rokująca choć niewielka poprawa. Piotr po wybudzeniu potrzebował będzie szpiku na ten cel właśnie zbieramy.

Taka informacja pojawiła się na profilu Piwiarni Warki w Malborku.

W piątek 19-go lutego w naszej Piwiarni odbędzie się koncert "Przyjaciele dla Boczka" Zagra malborski zespół Smile a całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na pomoc dla Piotra. Dzień później czyli 20-go lutego w Clubie Alfa odbędzie się koncert Disco Polo który poprowadzi Łukasz Brzostek a podczas którego wystąpią: Gesek, Cristo Dance oraz One Moment. Także jak dzień wcześniej całkowity dochód ze sprzedaży biletów wstępu przekazany zostanie na pomoc dla Piotra a rezerwacji miejsc dokonywać można pod nr: 55 272-55-30 Tydzień później czyli 27-go lutego odbędzie się koncert Gwiazd BITWY NA GŁOSY udział w nim potwierdziła już Alicja Węgorzewska, czekamy na potwierdzenia od innych gwiazd o czym oczywiście będziemy informować.

Chcesz pomóc, a nie możesz przyjść na koncerty? I tak możesz pomóc.

STOWARZYSZENIE "SAMARYTANIN" ZE SZTUMU
nr konta: 18 2030 0045 1110 0000 0388 0460
z dopiskiem Dla PIOTRKA.

Zachęcamy także do udziału w akcji DKMS-u "Wspólnie przeciw białaczce”.

Trzymaj się Piotrek!

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%