› bieżące
12:58 / 25.11.2021

Piotr Opaczewski odebrał akt powołania na stanowisko II Wicewojewody

Piotr Opaczewski odebrał akt powołania na stanowisko II Wicewojewody

fot. Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Wojewoda Artur Chojecki ma drugiego zastępcę. Piotr Opaczewski został II Wicewojewodą Warmińsko-Mazurskim. Zastąpił na tym stanowisku Aleksandra Sochę z Porozumienia Jarosława Gowina.

Aleksander Socha zrezygnował ze stanowiska ze względów politycznych - jako członek partii Porozumienie. Jego decyzja jest pokłosiem wyjścia partii prowadzonej przez Jarosława Gowina z koalicji rządzącej po usunięciu Gowina z fotela wicepremiera w związku ze sprzeciwem wobec tzw. lex TVN i części rozwiązań Polskiego Ładu dotyczących zmian w podatkach, forsowanych przez Zjednoczoną Prawicę.

Piotr Opaczewski, wcześniej działacz Porozumienia, przeszedł do Partii Republikańskiej Adama Bielana, która zastąpiła w Zjednoczonej Prawicy właśnie Porozumienie.

Piotr Opaczewski urodził się w Elblągu, ma 43 lata, jest mężem i ojcem. Ukończył Uniwersytet Gdański. Od urodzenia związany z Elblągiem, jest działaczem społecznym w tym mieście, m.in.: założycielem Klubu Sportowego Olimpia 2004 oraz Kobiecego Klubu Sportowego Hanza Elbląg. Zawodowo jest przedsiębiorcą. Politycznie: założycielem Partii Republikańskiej i jej koordynatorem w województwie warmińsko-mazurskim oraz członkiem władz krajowych.

Od 2018 roku pełni funkcję radnego Rady Miejskiej w Elblągu, działa w klubie Prawa i Sprawiedliwości. Od dziś jest II Wicewojewodą Warmińsko-Mazurskim.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%