› bieżące
06:29 / 20.03.2013

PiS: Strefa Płatnego Parkowania wykańcza Stare Miasto

PiS: Strefa Płatnego Parkowania wykańcza Stare Miasto

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Parkometry ustawia się wszędzie - nawet na nieutwardzonym, pełnym błota klepisku. Starówkę praktycznie wykończono opłatami za parkowanie. Ostatnio nawet gwiazda TVN-u Magda Gessler przekonała się, jak to w Elblągu wygląda. Ostrych słów Strefie Płatnego Parkowania nie szczędzi Jerzy Wilk (PiS).

Podczas konferencji członków Prawa i Sprawiedliwości w Hotelu Galeon, Jerzy Wilk nie szczędził krytycznych słów pod adresem Strefy Płatnego Parkowania.

- Parkometry stawia się praktycznie wszędzie. Nawet w miejscach nie utwardzonych, pełnych błota i wody. Tam też trzeba zapłacić za postój. Nawet tu, przed Hotelem Galeon, stoi parkometr. Płatne parkowanie praktycznie dobiło Stare Miasto - mówił Jerzy Wilk, lider PiS w Radzie Miasta.

Dostało się także znanej gwieździe TVN, Magdzie Gessler, która przyjechała do Elbląga nagrywać program w restauracji Viki Lektiko.

- Pani Gessler, jako znana osoba z telewizji, nie otrzymała mandatu od Straży Miejskiej za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Została tylko pouczona. Mam nadzieję, że strażnicy miejscy będą równie pobłażliwi dla mieszkańców Elbląga. Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami w szkole podstawowej, również darował mandaty tym, którzy pozostawili samochody na zakazie zatrzymywania - mówił Wilk. - Pozostaje tylko kwestia równości wszystkich wobec prawa. Jak widać w naszym mieście jest z tym różnie.

Według Jerzego Wilka Strefa Płatnego Parkowania w Elblągu jest zbyt duża. Parkometry stawia się nawet tam, gdzie nie jest wymagana rotacja parkujących samochodów.

- Proszę zobaczyć, parkometry praktycznie sparaliżowały naszą Starówkę. Tam zamiera ruch. Oburzaliśmy się wszyscy, gdy prezydent Słonina stawiał słupki na ulicach Starego Miasta, aby ograniczyć ruch kołowy. Słupków już nie ma, ale mamy parkometry. Pozostaje pytanie, co jest lepszym rozwiązaniem dla elblążan? - pytał lider PiS.

Miasto powinno być dla mieszkańców przyjazne, a według Jerzego Wilka, mnogość parkometrów o tym nie świadczy.

- Parkometry tak, ale z głową. Trzeba je stawiać wszędzie tam, gdzie wymagana jest rotacja postoju samochodów - dodał Jerzy Wilk.

11
0
oceń tekst 11 głosów 100%