› inwestycje komercyjne
13:30 / 16.12.2016

PKN Orlen zastąpi "Gregora" (+zdjęcia)

PKN Orlen zastąpi

fot. Amadeusz Żołdak

Postęp prac budowlanych przy ul. Królewieckiej 144, gdzie przez 21 lat funkcjonowała stacja paliw "Gregor", jest zauważalny praktycznie z dnia na dzień. Na placu budowy stanęła już wiata, pod którą będzie można zatankować paliwo oraz gaz z pięciu dystrybutorów. Przy wjeździe pojawił się już także szyld koncernu na pylonie reklamowym, który zajmie miejsce poprzedniego właściciela, a będzie nim Polski Koncern Naftowy Orlen. Nowy obiekt po otwarciu będzie dostępny przez 24 godziny na dobę i będzie zarazem trzecią stacją Orlenu na terenie Elbląga.

W lipcu stacja paliw "Gregor" została zamknięta po ponad dwóch dekadach działalności (istniała od 1995 roku). Teren przejął prywatny inwestor, który niezwłocznie wystąpił o pozwolenie na budowę. We wrześniu Prezydent Miasta wydał pozwolenie i od razu rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Cała infrastruktura obiektu wymagała od dawna pilnego remontu, ale zamiast tego inwestor zrównał teren z ziemią wyburzając wszystkie zabudowania. Po "oczyszczeniu" terenu zaczęła się główna część inwestycji, czyli budowa nowej stacji.

Gdy inwestor upora się w końcu z wszystkimi pracami, w tym miejscu powstaną, m.in. pawilon obsługowy, w którym mieścić się będą pomieszczenia biurowe, socjalne oraz magazyn i tzw. mała gastronomia, wiata z dystrybutorem gazu LPG oraz 4 dystrybutorami paliwowymi, zbiornik retencyjny, zbiorniki podziemne, zbiornik LPG oraz pylon reklamowy. Powstaną także miejsca postojowe dla użytkowników stacji Orlen. Inwestycja zakłada także dobudowanie w późniejszym terminie kolejnego budynku o charakterze usługowym. Nowy budynek będzie prawie dwa razy większy niż sam pawilon i będzie miał ponad 350 metrów kw.

Zapraszamy do galerii zdjęć z placu budowy, w której można zobaczyć postęp prac.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Trwają prace wyburzeniowe stacji paliw na ul. Królewieckiej (+ foto)

03.10.2016 komentarzy 1

Niewiele ponad miesiąc temu informowaliśmy o tym, że stacja benzynowa "Gregor" kończy swoją działalność po 21 latach istnienia. Infrastruktura obiektu...

Zdjęcia ilość zdjęć 10