› poradnik
12:59 / 28.04.2020

Plakat do przedpokoju - idealna ozdoba korytarza

Plakat do przedpokoju - idealna ozdoba korytarza

Przedpokój to pierwsza przestrzeń, z jaką stykamy się wchodząc do domu. To także na jej podstawie goście formułują pierwszą opinię dotyczącą naszego mieszkania. W związku tym, że korytarz jest zazwyczaj wąski, nie pozostawia wielu możliwości aranżacji. Niemniej, warto zadbać, aby odpowiednio go urządzić, stosując przy tym ciekawe dodatki. Bez wątpienia dobrym wyborem okaże się plakat do przedpokoju. Z jego pomocą możemy nieco rozjaśnić, a nawet powiększyć optycznie nasze wnętrze. Tylko jaki plakat wybrać, aby uzyskać odpowiedni efekt?

Postaw na jasny kolor

Nawet jeśli zastosujemy białą farbę na ścianach, to i tak większość korytarzy jest dość ciemna. Ma to zazwyczaj związek z ograniczonym dostępem do światła dziennego. W przedpokoju nie ma przecież okien, dlatego należy zadbać o jego optymalne oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe. Zakładanie obuwia w półmroku może okazać się trudnym zadaniem, zwłaszcza dla najmłodszych, dlatego na ścianach zamontować możemy także kinkiety. Nie tylko ściany powinny posiadać jasny kolor. Jeśli chcemy zadbać o dobrze dobrane dodatki, chociażby w postaci plakatu, to również wybierzmy plakat w jasnych barwach.

Nie chodzi wyłącznie o samą jasność pomieszczenia, ale i jego lekkość. Wąskie przestrzenie sprawiają, że czujemy się przytłoczeni. Krzykliwy plakat z intensywnymi barwami sprawi, że tym bardziej nie będziemy chcieć spędzać w nim nawet kilku minut. Z tego samego względu tematyka, jaka przeważa wśród plakatów do przedpokoju to m.in. roślinność, krajobrazy, kompozycje abstrakcyjne i widoki. 

Plakat z napisami

Zły dzień w pracy? A może poranek nie należał do przyjemnych? Każdą taką chwilę możemy nieco umilić wystarczy, że otoczymy się dekoracjami, które będą nam przypominać o pozytywnych rzeczach bądź dodatkowo nas zmotywują. Właśnie dlatego świetnym wyborem do przedpokoju będzie plakat z napisami. Popularnością cieszą się zwłaszcza nadruki z napisem “home sweet home”. Ta słynna maksyma bez wątpienia jest wspólna dla wielu osób. Po ciężkim dniu większość z nas marzy przecież, aby wrócić do domu i w końcu odpocząć. Równie dobrym wyborem będzie plakat z napisem “W naszym domu mieszka miłość” lub “Dziś będzie tak fantastycznie, że jutro pęknie z zazdrości”. Takie hasła wywołują dobre emocje i skojarzenia, niektóre są przy tym zabawne, dlatego gwarantują dobry nastrój. 

Napisy na plakacie niekoniecznie muszą być skierowane do domowników. Możemy pomyśleć o naszych gościach i powiesić w przedpokoju plakat, jaki zainteresuje i rozbawi osoby, które nas odwiedzą. Przykład stanowi plakat z napisem “Ci którzy w tym domu bywają, to czego nam życzą - niech sami mają”. Wybór plakatów do przedpokoju  w takim humorystycznym tonie jest niezwykle szeroki, dlatego na pewno coś przypadnie nam do gustu. Co ciekawe, napis możemy wymyślić także sami - współczesne technologie druku zapewniają wiele możliwości personalizacji plakatów do naszych wnętrz.

Jak optycznie powiększyć korytarz?

Poza jasnymi odcieniami, o których już nieco wspomnieliśmy, korytarz możemy powiększyć stosując różne sztuczki dekoracyjne. Zalicza się do nich także wybór dodatków w postaci plakatów czy obrazów. Które plakaty pozwolą optycznie powiększyć nasz korytarz? Na pewno te, które przedstawiają motyw drogi. Warto sięgnąć również po różnego rodzaju plakaty 3D oraz te abstrakcyjne, które przedstawiają chociażby kształty geometryczne. Tego rodzaju plakaty sprawiają wrażenie głębi, a co za tym idzie, nasz korytarz od razu wyda się nieco szerszy. 

Plakat w przedpokoju to świetne ozdoba, która nada mu charakteru i stylu. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj jest to wąskie i ciemne pomieszczenie, do którego dodatki trzeba dobierać w umiejętny sposób.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%