› bieżące
11:55 / 28.12.2011

Plastelina do zadań specjalnych

Plastelina do zadań specjalnych

W przypadku nawet najlepiej wykonanych części, z czasem istnieje ryzyko wystąpienia ubytków, pęknięć czy wycieków. Celem każdej naprawy tego typu uszkodzeń jest zapobiegnięcie w przyszłości ich ponownym odkształceniom. Stąd, aby uniknąć komplikacji przy zabezpieczaniu np. pękniętych elementów metalowych, z powodzeniem można użyć „stalowej” plasteliny, służącej do odbudowywania nawet bardzo obciążonych części.

Najczęstsze przyczyny źle przeprowadzonych napraw leżą w błędnym montażu lub obraniu złej metody. Zamiast zapobiec powtórnemu uszkodzeniu, przy działaniu mechanicznym, nierzadko można przyczynić się do powstania jeszcze większych deformacji, powodując tym samym awarię kolejnych elementów. Tymczasem nie wszystkie ubytki trzeba spawać lub szpachlować. W ofercie marki K2 znajduje się stalowa plastelina Mega Bond. Zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego można użyć jej do załatania dziur i wycieków. Produkt po nałożeniu twardnieje do stałej postaci w 24 godziny. Może być wykorzystany do miejsc zawilgoconych, a wręcz do przeznaczonych do kontaktu z wodą. Plastelina nadaje się do załatania ubytków np. w rurach, brodzikach, metalowych drzwiach, furtkach, zamkach i wszelkich częściach metalowych. Po utwardzeniu może być malowana, gwintowana, wiercona.

Spektrum zastosowań dla produktu jest niemal nieograniczony. Sposób użycia sprawia, że produkt dostępny jest dla każdego - profesjonalisty i majsterkowicza. Stalową plastelinę można stosować do prac zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i przydomowych garażach. Zanim jednak przestąpimy do napraw metalowych elementów w samochodzie lub domu, należy zapoznać się z wytycznymi producenta umieszczonymi na etykiecie, dzięki czemu unikniemy komplikacji i bez problemu naprawimy ubytki - zaznacza Zbigniew Fechner, inżynier techniczny marki K2.

Przed użyciem plasteliny, dla uzyskania lepszego efektu, należy dokładnie umyć i odtłuścić uszkodzoną powierzchnię za pomocą acetonu.
Następnie naprawiany element trzeba zmatowić papierem ściernym. Po przeprowadzeniu tych czynności można dopiero odkroić potrzebną ilość plasteliny i ugniatać ją przez ok. 1 do 2 minut do uzyskania jednolitego koloru. Warto przed użyciem preparatu pamiętać o jego dostosowaniu do temperatury utwardzania, która wynosi ok. 21°C. Mniejsza temperatura może spowolnić, a wyższa przyspieszyć ten proces. Środek uzyskuje pełną wytrzymałość po 24 godzinach. Po nałożeniu produktu do około 5 minut, czyli do momentu rozpoczęcia procesu utwardzania, należy usunąć jego nadmiar. Po godzinie można przystąpić do obróbki naprawianej części.

infosamochody.pl

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%