› bieżące
16:18 / 28.05.2019

Plastikowa butelka miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych

Plastikowa butelka miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych

fot. GITD

Pomysłowość kierowców nie zna granic. Kierowca, który przewoził płyty betonowe, zainstalował pod pojazdem plastikowa butelkę, która miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych. Była to jedna z wielu nieprawidłowości w tym transporcie, ujawniona podczas kontroli inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Pojazd został zatrzymany do kontroli w Wójtowie, na drodze krajowej numer 16. Inspektorzy z Delegatury Północno-Wschodniej GITD zwrócili uwagę na sposób przewozu ładunku przez ciągnik z przyczepą. Kierowca transportował płyty betonowe - nie były one jednak zabezpieczone przed przemieszczaniem się. 

Brak zabezpieczenia ładunku był jedną z wielu nieprawidłowości wykrytych podczas kontroli. Pojazd był w fatalnym stanie techniczny. Z ciągnika m.in. wyciekały płyny eksploatacyjne. Kierowca chciał „naprawić” tę usterkę, instalując pod pojazdem… butelkę plastikową. W jednej z opon przyczepy  widoczny był odsłonięty kord opony co mogło doprowadzić do jej rozerwania podczas dalszej jazdy. 

Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy, zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika i przyczepy. Kierowca został ukarany mandatami karnymi.

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%