› bieżące
09:14 / 11.03.2013

Pługopiaskarki w natarciu, a za tydzień wiosna?

Pługopiaskarki w natarciu, a za tydzień wiosna?

fot. Konrad Kosacz

Mylili się ci, którzy wróżyli szybkie nadejście wiosny. Po kilku dniach iście wiosennej pogody wróciła zima. Wystarczyła doba, by na ulicach i jezdniach pojawiła się gruba warstwa białego puchu. Jak długo będzie padał śnieg?

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przez najbliższe 7 dni możemy spodziewać się temperatur od -3 stopni do 0 z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, za to za tydzień w poniedziałek słupki rtęci mają wskazać aż +8 stopni Celcjusza! Współczuć należy wszystkim tym, którzy odczuwają każdą zmianę pogody.

Od wczorajszego popołudnia, kiedy to opady śniegu były najsilniejsze, intensywnie pracowały pługopiaskarki. Obecnie wszystkie główne ulice w mieście są przejezdne.

Za  uprzątnięcie błota, piachu, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomość, niezależnie, czy to jest nieruchomość gruntowa czy budynek odpowiadają właściciele tych nieruchomości, (tj. właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną oraz inne podmioty władające nieruchomością). 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%