› bieżące
14:50 / 04.11.2013

Po blisko dwóch latach Gimnazjum nr 5 otwarte dla uczniów. Zobacz film

Po blisko dwóch latach Gimnazjum nr 5 otwarte dla uczniów. Zobacz film

fot. Konrad Kosacz

Stało się to, na co czekali uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola. Zakończyła się termomodernizacja budynku szkoły, zatem do obiektu wracają uczniowie i wszyscy pracownicy gimnazjum, po tym jak tegoroczny rok szkolny rozpoczęli oni w Zespole Szkół Turystyczno-Hotelarskich przy Saperów. Nowe Gimnazjum nr 5 na naszych oczach stało się wizytówką miasta. Zobacz jak wygląda w środku i na zewnątrz.

Remont miał się początkowo zakończć w sierpniu br., jednak jak podkreślił Jerzy Wilk władze miasta podjęły decyzję o jego przedłużeniu. - W sierpniu br. sprawdziliśmy zaawansowanie prac. W środku nie wyglądało to jeszcze najlepiej. Znaleźliśmy jednak dodatkowe 600 tysięcy złotych na odnowienie sal i korytarzy. Lepiej było poczekać te dwa miesiące i przenieść uczniów do innej szkoły, by teraz mogli uczyć się w odnowionym budynku, którego nie powstydziłaby się żadna placówka w Elblągu.

- Obiecujemy, że zrobimy wszystko by w nowej szkole było bezpiecznie i radośnie, a atmosfera sprzyjała twórczej nauce – podkreśliła dyrektor Gimnazjum nr 5, mgr Małgorzata Górska.

Roboty budowlane w tej szkole były jednym z elementów dużego projektu realizowanego przez Gminę Miasto Elbląg pod nazwą "Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej". 25 października br. zakończono remont Gimnazjum nr 5. Dokumentację projektową i techniczną wykonała elbląska firma Projekt System, a prace budowlane zrealizowała firma Elzambud Sp. z o.o. Całość inwestycji to prawie 5,2 mln zł, z czego 85% kosztów pokryła Unia Europejska.

Elżbieta Gieda z Urzędu Miejskiego w Elblągu zapowiedziała, że potrzeb i pracy do wykonania w oddanym dziś do użytku budynku jest wiele, a w przyszłym roku remontu doczekają się dwie najwyższe jego kondygnacje. To jednak nie wszystko co czeka Gimnazjum nr 5. - W 2014 roku modernizacji poddane będą także boiska sportowe znajdujące się na zewnątrz budynku. Na ten cel mamy w budżecie na 2014 rok zabezpieczone blisko pół miliona złotych. Szkoła musi spełniać swoje tradycje sportowe, liczę na to, że po obecnym i przyszłym remoncie będą one kontynuowane.

Szkoła jest naprawdę duża biorąc pod uwagę, że uczą się w niej tylko gimnazjaliści. Miasto ma jednak pomysł jak odpowiednio wykorzystać jej przestrzeń. - Gimnazjum zajmować będzie dwa piętra, pozostałą część zajmie jedna ze szkół średnich. Która to będzie, tego jeszcze nie chcemy zdradzać – zaznaczył Marek Pruszak.

- Szkoła od dziś tętni życiem. Zastanowimy się wspólnie nad przyszłością i kierunkami jej rozwoju. Stawiamy na sport, wypracujemy model, który będzie kształcił absolwenta podążającego tą ścieżka kariery zawodowej. Czekamy również na propozycje rady pedagogicznej – poinformowała Iwona Mikulska, Dyrektor Departamentu Edukacji w UM.

Na zakończenie dzisiejszej uroczystości bardzo motywujące i pełne nadziei słowa powiedziała dyrektor Gimnazjum nr 5. - Dziś rozpoczęła się nowa karta w historii tej szkoły, którą będziemy od teraz zapisywać.

W ramach projektu "Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Elblągu” w przyszłym roku ostatnią szkołą, która czeka ta inwestycja będzie Gimnazjum nr 2. Prace budowlane mają się zacząć w maju lub czerwcu. Zakończenie zaplanowane jest na koniec sierpnia czyli jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem. Remont Gimnazjum nr 5 dobiega końca

15.08.2013 komentarzy 2

Na remont budynku Gimnazjum nr 5 w Elblągu elblążanie czekali długo. W styczniu br. marzenie, zwłaszcza absolwentów szkoły, zaczęło się spełniać. Z...

Uczniowie Gimnazjum nr 5 jeszcze poczekają na powrót do remontowanego budynku

23.08.2013

Zewnętrzne prace remontowe budynku Gimnazjum nr 5 dobiegły końca. Trwają procedury odbiorowe, jednak uczniowie jeszcze przez dwa miesiące będą uczęszczać na...

Jaka firma wykończy Gimnazjum nr 5? Jest przetarg

10.09.2013 komentarzy 1

Uczniowie tej szkoły jeszcze przynajmniej do końca października będą uczęszczali do obiektu w miasteczku szkolnym przy ul. Saperów. Miasto w tym czasie...

Remont zakończony. Gimnazjum gotowe na przyjęcie uczniów

03.11.2013 komentarzy 2

W poniedziałek nastąpi oficjalne oddanie do użytku budynku Gimnazjum nr 5. Tym samym uczniowie tej szkoły nie będą już musieli uczęszczać do obiektu w...

Zdjęcia ilość zdjęć 51