› bieżące
07:55 / 26.05.2013

PO konferencji. Platforma chce wygrać wybory

PO konferencji. Platforma chce wygrać wybory

Platforma Obywatelska stawia wszystko na jedną kartę i chce odzyskać władzę w mieście. Kandydować na prezydenta miasta będzie poseł Elżbieta Gelert – obecnie osoba numer jeden w elbląskiej PO. Na listach do Rady Miasta znajdzie się także 10 byłych radnych PO.

Platforma Obywatelska – rozbita w efekcie referendum, ponownie zjednoczona zostaje przez poseł Elżbietę Gelert. Partia ma teraz być bardziej wrażliwa na potrzeby zwykłych mieszkańców Elbląga. Gelert dała się poznać jako sprawny manager i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Odniosła też sukces w poprzednich wyborach parlamentarnych, gdzie uzyskała najlepszy wynik wyborczy w całym okręgu elbląskim.

Teraz Elżbieta Gelert poświęca swój mandat poselski i stanowisko dyrektora szpitala, aby być może tylko przez nieco rok kierować miastem. Warto dodać, że będzie to bardzo trudny okres, gdzie trzeba będzie zmierzyć się z dużym zadłużeniem budżetowym Elbląga oraz problemami społecznymi, takimi jak chociażby niepopularne podwyżki czynszów mieszkań komunalnych. Kandydaturę Elżbiety Gelert na prezydenta rekomendowały w sobotę powiatowe struktury Platformy. Uzyskała też poparcie regionalnych i krajowych władz partii. Tu była pełna zgodność.

Zdaniem szefa regionu warmińsko-mazurskiego PO Jacka Protasa, Gelert dała się poznać, jako sprawny menedżer, bo od wielu jest dyrektorką elbląskiego szpitala wojewódzkiego. Ma też doświadczenie polityczne uzyskane podczas pracy poselskiej.

- Wydaje nam się, że tylko taka osoba, którą elblążanie znają i do której mają zaufanie, może być zaakceptowana, jako kandydat Platformy Obywatelskiej – ocenił Protas.

Elżbieta Gelert poinformowała, że na listach kandydatów Platformy do Rady Miasta znalazło się 50 nazwisk. Wśród nich jest 10 spośród 13 dotychczasowych radnych.

- Są wśród nich osoby, które bardzo dużo robiły dla Elbląga. Dlatego chcą ponownie poddać się weryfikacji w wyborach. Od elblążan zależy, czy zagłosują na nie, czy na zupełnie nowe osoby – oceniła.

Posłanka Agnieszka Pomaska, która w sobotę w Elblągu reprezentowała władze krajowe PO, powiedziała, że jest podbudowana tą wizytą.

- Wszyscy kandydaci są zgodni, że należy przede wszystkim liczyć się ze zdaniem mieszkańców. Cieszy mnie to, bo na tym powinno polegać pełnienie funkcji samorządowca. Stara ekipa odeszła, jest nowe otwarcie. Myślę, że bardzo korzystne dla Elbląga – stwierdziła.

12
24
oceń tekst 36 głosów 33%

Powiązane artykuły

Elżbieta Gelert przeprasza elblążan i zapowiada nową jakość w PO

25.05.2013 komentarzy 32

- Chciałam przeprosić wszystkich elblążan i osoby tu mieszkające lub pracujące za to, że jako partia nie byliśmy zbyt wrażliwi na Wasze problemy –...