› bieżące
12:28 / 27.08.2013

Po naszej interwencji. W ramach gwarancji sygnalizacja zostanie naprawiona

Po naszej interwencji. W ramach gwarancji sygnalizacja zostanie naprawiona

Osoby które nie widzą, polegają zwykle na zmyśle słuchu. Z takim zamysłem przygotowano niegdyś sygnał dźwiękowy informujący niewidomych o możliwości bezpiecznego przejścia przez ulicę. Przy ul. Giermków ten dźwięk opóźniał się, przez co było go słychać również na czerwonym świetle.

- Dziś przechodząc przez jedno z przejść przy samej starówce, zauważyłem, że kiedy włączy się czerwone światło, sygnał dźwiękowy dla niewidomych wciąż wskazuje na możliwość przejścia przez ulicę. Nawet nie chcę sobie wyobrażać co może się stać, kiedy zupełnie nieświadoma, niewidoma osoba wejdzie wprost pod nadjeżdżające auto – taką informację otrzymaliśmy kilka dni temu od jednego z naszych czytelników.

Natychmiast udaliśmy się wówczas na miejsce, aby sprawdzić czy rzeczywiście opóźnienie sygnału dźwiękowego może stwarzać zagrożenie. Ustaliliśmy, że dla osoby niewidomej taka różnica w czasie może być decydująca, dlatego w imieniu mieszkańca poinformowaliśmy Urząd Miejski o zaistniałej sytuacji.

Wczoraj dostaliśmy w tej sprawie odpowiedź, którą prezentujemy:

- W roku ubiegłym wszystkie urządzenia sygnalizacyjne na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków były przebudowywane przez firmę ENERGETYK Przedsiębiorstwo Inżynierskie Jerzy Łyszkiewicz z Elbląga. Zaobserwowana i zgłoszona obecnie nieprawidłowość polegająca na wysyłaniu przez 2-3 s wyciszającego się sygnału akustycznego, już po zmianie świateł dla pieszych, została zgłoszona do wykonawcy przebudowy, jako wada urządzenia. W ramach gwarancji jest on zobowiązany do jej naprawy w ciagu 10 dni, tj. do dnia 04.09.2013. O wykonanej naprawie poinformujemy – wyjaśnia Monika Borzdyńska, Asystent w Biurze Prezydenta Miasta odpowiedzialny za kontakt z mediami.

Jest nam bardzo miło, że po naszej interwencji zostały podjęte odpowiednie kroki, które zwiększą bezpieczeństwo przechodniów. Będziemy informować, kiedy usterka zostanie naprawiona.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%