› bieżące
07:17 / 16.11.2013

Po naszych publikacjach. Czy będzie przejście na Brzeskiej?

Po naszych publikacjach. Czy będzie przejście na Brzeskiej?

fot. Konrad Kosacz

Kilka dni temu pisaliśmy na łamach elblag.net o problemie mieszkańców ul. Brzeskiej, którzy wskazują, że brakuje na tej ulicy przejścia dla pieszych. W tej sprawie na ostatniej sesji Rady Miasta interpelację złożyła radna Maria Kosecka.

Projektując nasze miasto musimy przede wszystkim mieć na względzie fakt, że musi ono spełniać oczekiwania mieszkańców. Elblążanie muszą w swoim mieście czuć się komfortowo i bezpiecznie. Dokonując jakichkolwiek prac modernizacyjnych powinniśmy kierować się właśnie takimi względami i przyświecać nam powinna nadrzędna idea poprawiania bytu naszej społeczności – mówiła podczas sesji radna Maria Kosecka. - W ubiegłym tygodniu odebrałam sygnały od zaniepokojonych mieszkańców z ul. Brzeskiem brakiem przejścia dla pieszych. Dokonane przeze mnie oględziny tego miejsca potwierdziły zasadność zgłoszenia. W trakcie trwających prac modernizacyjnych skrzyżowania ul. Browarnej i ul. Brzeskiej wykonawca nie zabezpieczył i nie wyznaczył przejścia dla pieszych na ul. Brzeskiej. Należy zaznaczyć, że w miejscu tym piesi licznie przekraczają ulicę korzystając z położonych po drugiej strony ulicy sklepów, przystanku autobusowego, przedszkola na ul. Rypińskiej czy też Urzędu Pocztowego.

Sprawa wymaga podjęcia natychmiastowych działań w celu wyznaczenia bezpiecznego przejścia na czas wykonywania prac budowlanych. Jednocześnie po zapoznaniu się z planowaną lokalizacją przejścia dla pieszych w okolicy projektowanego ronda mieszkańcy za moim pośrednictwem zwracają uwagę na potrzebę wyznaczenia na ul. Brzeskiej na wysokości ul. Rypińskiej dodatkowego przejścia dla pieszych z powodów wymienionych powyżej. Osoby starsze, z którymi miałam okazję rozmawiać wskazywały na taką potrzebę wynikającą ze sprawnej komunikacji w tym rejonie również dla zamieszkałych na ul. Rechniewskiego i ulicach sąsiadujących. Uważam, że projektując nowe rozwiązania drogowe musimy uwzględniać interes nie tylko kierujących pojazdami, ale również pieszych użytkowników dróg którzy proszą o uwzględnianie ich racji. Przejście w tym miejscu zostało wyznaczone a raczej wydeptane w sposób naturalny i jest naturalnym wyznacznikiem dla projektanta.

Maria Kosecka

37
0
oceń tekst 37 głosów 100%

Powiązane artykuły

Tymczasowe przejście dla pieszych potrzebne na Brzeskiej

09.11.2013 komentarzy 2

Dawniej mieszkańcy przechodzili na skrzyżowaniu świetlnym, które łączyło Trasę Unii Europejskiej, ul. Browarną i Brzeską. Odkąd budowane jest tam rondo...