› sport
08:50 / 23.08.2013

Po przerwie letniej ruszą amatorskie ligi organizowane przez MOSiR

Po przerwie letniej ruszą amatorskie ligi organizowane przez MOSiR

fot. archiwum elblag.net

Miłośnicy czynnego stylu życia w naszym mieście, nie będą mieli powodów do narzekań na brak sportowej rekreacji po wakacjach – stwierdza Dariusz Zapolski z Działu Imprez i Szkoleń MOSiR-u. – Podobnie jak w latach poprzednich już we wrześniu rozpoczniemy nowe edycje rozgrywek w amatorskich ligach, które zyskały uznanie elblążan o czym świadczą systematycznie rosnące ilości zgłoszeń uczestniczących w nich zespołów – podkreśla instruktor.

To zainteresowanie powoduje ograniczenie ilości miejsce w rozgrywkach Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud, która pierwsza zainauguruje nowy, trzeci już sezon. Kontynuowane będą także rozgrywki w VII edycji Awangarda Volley Ligi i w VII sezonie Nati Basket Ligi. MOSiR zdecydował również o kontynuacji drużynowych rozgrywek Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego.

Kto pierwszy ten lepszy, bo tylko do 2 września przyjmowane będą zgłoszenia piłkarskich zespołów do amatorskiej ligi na druku do pobrania ze strony internetowej MOSiR. Wraz ze zgłoszeniem należy przedłożyć dowód wpłaty lub potwierdzenie przelewu opłaty wpisowej w wysokości 250 złotych przeznaczonej na pokrycie kosztów sędziów i opieki medycznej. W przypadku rezygnacji zespołu z uczestnictwa w rozgrywkach przed 2 września, wpisowe zostanie zwrócone.

Organizator informuje, że piłkarskie pojedynki rozgrywane będą na „Orliku” przy Szkole Podstawowej nr 6 w poniedziałki w godzinach od 18 – 21 w systemie „każdy z każdym” w rundach jesiennej i wiosennej. Aktualnie już pięć drużyn zgłosiło akces do III edycji PELA. Na 3 września (wtorek) o godz. 16.00 zaplanowano spotkanie organizacyjne w sali konferencyjnej w hali „Helena”, a pierwszy inaugurujący sezon gwizdek arbitra rozlegnie się na „Orliku” 9 września.

Szczegółowe informacje w dziale Imprez i Szkoleń MOSiR tel. 55 6256306 lub pod adresem imprezy@mosir.elblag.eu.

Tekst: MOSiR Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%