› bieżące
06:45 / 19.08.2017

Po zamachach w Hiszpanii więcej patroli na polskich lotniskach i w centrach handlowych

Po zamachach w Hiszpanii więcej patroli na polskich lotniskach i w centrach handlowych

fot. Polska Zbrojna

W piątek, 18 sierpnia minister Mariusz Błaszczak przewodniczył posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych, który zebrał się w związku z wydarzeniami w Hiszpanii.     
 

Zamachy terrorystyczne, takie jak w Barcelonie, zawsze skutkują wzmożoną czujnością ze strony wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jednak podkreślam, że nie ma rekomendacji ze strony służb co do wprowadzenia stopnia alarmowego w odniesieniu do zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju. Robimy wszystko, aby Polacy byli bezpieczni - poinformował szef MSWiA po posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych.      
 

Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że służby cały czas analizują wszystkie informacje i sygnały. - Pozostaję w stałym kontakcie ze służbami i jestem na bieżąco informowany - podkreślił.  

Sformułowano również zalecenia dla Policji i Straży Granicznej dotyczące dodatkowych patroli. Dotyczy to przede wszystkim dworców kolejowych, lotnisk, uczęszczanych przez turystów miejsc oraz centrów handlowych i innych dużych skupisk ludzi.  

Służby apelują do wszystkich, aby zwracać szczególną uwagę na przedmioty oraz pakunki pozostawione bez opieki. Każdą sytuację, która wzbudza nasz niepokój, należy niezwłocznie zgłaszać funkcjonariuszom.

 

Źródło: kurier.pap.pl

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%