› bieżące
11:19 / 18.04.2013

Pobił drugiego mężczyznę - na pomoc zaatakowanemu przyszli policjanci

Pobił drugiego mężczyznę - na pomoc zaatakowanemu przyszli  policjanci

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego, którzy przyjechali do Elbląga na szkolenie pomogli mężczyźnie zaatakowanemu przez pijanego agresora. Sprawca, wcześniej bez żadnego powodu zaczął okładać pięściami swoją ofiarę. Uspokoił się dopiero na widok funkcjonariuszy. Teraz biegły oceni rodzaj obrażeń posiadanych przez mężczyznę, a to z kolei będzie miało wpływ na dalsze losy sprawcy. Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Zdarzenie rozegrało się wczoraj około godziny 14.00 przy ul. Saperów w Elblągu. Tam, policjanci z Lidzbarka Warmińskiego wracający ze szkolenia, które odbywało się na elbląskim stadionie, interweniowali wobec agresywnego, pijanego mężczyzny. Radiowóz z 7 policjantami zatrzymała kobieta, wskazując jednocześnie miejsce awantury miedzy dwoma mężczyznami. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc.

Jak się chwile później okazało, do jednego z punktów handlowych wszedł 43-letni Dariusz K. Sprawca bez wyraźnego powodu zaczął okładać pięściami znajdującego się w kiosku 56-latka. Dopiero widok umundurowanych policjantów uspokoił agresora. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkotestem wykazało, że miał on w chwili zdarzenia ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Poszkodowanemu 57-latkowi została udzielona pomoc medyczna. Teraz biegły oceni posiadane przez niego obrażenia. Będzie to kluczowe dla toczącego się postępowania. 43-latek odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej.

mł. asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%