› bieżące
09:30 / 17.06.2015

Pociągiem na wakacje? Ruszył nowy kurs

Pociągiem na wakacje? Ruszył nowy kurs

fot. elblag.net

Na daleki wypoczynek warto jechać samochodem, jednak nie wszyscy mają taka możliwość. W naszym regionie został uruchomiony dodatkowy kurs, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli dotrzeć do krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Pasażerowie będą musieli się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ bezpośredniego połączenia z Elblągiem nie ma.

Od 14 czerwca został zmieniony rozkład jazdy pociągów. W województwie warmińsko-mazurskim modyfikacje w głównej mierze są spowodowane rozpisanym już harmonogramem robót torowych.

W przypadku relacji Elbląg – Olsztyn zmiany dotyczyły przede wszystkim kilkunastominutowych przesunięć oraz wyłączeniem kilku dni, w których tabory do tej pory kursowały. Z kolei na trasie Elbląg – Gdańsk pociągi do 22 czerwca kończą bieg na wcześniejszym przystanku, co jest spowodowane trwającymi pracami modernizacyjnymi infrastruktury.

Co więcej, z uwagi na sezon wakacyjny zdecydowano się ruszyć z dodatkowym kursem.

Ze względu na specyfikę województwa warmińsko-mazurskiego, w tym liczne miejscowości turystyczne na terenie całego obszaru działalności naszego Oddziału Przewozów Regionalnych, zdecydowana większość pociągów- poza dowożeniem do pracy czy szkoły, pełni też funkcje związane z obsługą ruchu turystycznego

– poinformowała nas Jolanta Pych, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Aktualnie pasażerowie będą moli dojechać do dawnego Jańsborka, czyli obecnego Piszu.

Przy budowie rozkładu jazdy mieliśmy na uwadze to, że przypada on na okres wakacyjny. Jako pociąg dodatkowy kursujący w tzw. wydłużone wakacje zaplanowaliśmy pociąg relacji Olsztyn-Pisz i Pisz- Olsztyn, który wzmacnia skomunikowanie stolicy regionu z rejonem Wielkich Jezior Mazurskich

– dodaje rzeczniczka.

Bezpośredniej relacji z Elbląga jednak nie ma, toteż pasażerowie chcący skorzystać z tej trasy będą zmuszeni przesiadać się w Olsztynie. Czas przejazdu waha się od 4 do 5 godzin. Za bilet w jedną stronę zapłacimy w taryfie normalnej 29zł.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%