› bieżące
10:32 / 04.08.2013

Podała się za członka rodziny aby wyłudzić pieniądze

Podała się za członka rodziny aby wyłudzić pieniądze

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów podających się za członków rodziny. Tym razem kobieta, która odwiedziła starszą panią podała się za daleką rodzinę ze Śląska. Aby zdobyć jej pieniądze powiedziała, że wygrała na loterii 7 tysięcy złotych, ale potrzebuje jeszcze 3 tysiące.

Jak nietrudno się domyślić, gdy otrzymała wspomnianą kwotę wyszła z mieszkania i… ślad po niej zaginął. Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność i niewpuszczanie do mieszkań nieznanych osób. Taka wizyta może bowiem sporo kosztować.

Zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 15.00 w centrum Elbląga. Tam do mieszkania starszej pani zapukała nieznana kobieta. Podała się za członka jej dalekiej rodziny, która mieszka na Śląsku. Kobieta oświadczyła ze wygrała na loterii 7 tysięcy złotych i potrzebuje jeszcze 3 tysiące. Aby uwiarygodnić to co mówi pokazała zwinięte w rulon banknoty. Po krótkiej rozmowie odwiedzająca zabrała pieniądze, które dała jej pokrzywdzona i wyszła z mieszkania. Jeszcze tego samego dnia o sprawie została powiadomiona policja.

Policjanci nie pierwszy już raz ostrzegają przed osobami podającymi się za członków dalekiej rodziny. To oszuści, którzy czekają by zdobyć nasze zaufanie a następnie okraść z pieniędzy lub wartościowych przedmiotów.

asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%