› rozwój i edukacja
14:28 / 02.09.2013

Podaruj książkę, stwórz bibliotekę dla małych pacjentów

Podaruj książkę, stwórz bibliotekę dla małych pacjentów

Od 2 września w Filii nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej 16, zostanie przygotowany specjalny regał, na którym można będzie pozostawić książeczki dla dzieci, przebywających w szpitalach, hospicjach i świetlicach środowiskowych. W ten sposób biblioteka włącza się do ogólnopolskiej kampanii ZACZYTANI.

Celem akcji jest stworzenie miejsc na oddziałach dziecięcych szpitali i w placówkach opiekuńczych w całej Polsce miejsc, w których można „zaczytać się” aby przez chwilę zapomnieć o chorobie lub innych problemach. Wśród ambasadorów akcji znaleźli się m.in. Ania Wyszkoni, Krzysztof Skiba, Marta Wierzbicka, Marcelina, zespół Instytut, Sylwia Gruchała. ZACZYTANI otrzymali również Patronat Honorowy Małżonki Prezydenta Anny Komorowskiej.

Zapraszamy zatem naszych Czytelników, aby wspólnie z nami wsparli kampanię. Zachęcamy do przynoszenia książek nowych bądź używanych, lecz w dobrym stanie i przeznaczonych dla dzieci i młodzieży do specjalnie oznakowanego punktu zbiórki – Domku na Książki, w Filii Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej 16.

Więcej o informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie: www.zaczytani.org .

Kontakt: tel. 55 611 00 66, e-mail: filia.hetmanska@bibliotekaelblaska.pl

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%