› bieżące
07:32 / 18.05.2014

Podejrzany o molestowanie 16-latek wrócił do domu

Podejrzany o molestowanie 16-latek wrócił do domu

16-latek z Elbląga, zatrzymany pół roku temu za molestowanie dziewczynek, będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. Udanie interweniował w tej sprawie Rzecznik Praw Dziecka.

Nastolatek spędził pięć miesięcy w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd, po interwencji Rzecznika Praw Dziecka, zezwolił mu na powrót do domu i nakazał dozór kuratora.

Na początku listopada zeszłego roku policjanci otrzymali zgłoszenia rodziców czterech dziewczynek w wieku od 9 do 13 lat, którzy poinformowali, że córki zostały zaatakowane w klatkach schodowych swoich domów. Napastnik miał dotykać ich miejsc intymnych.

- To przestępstwo kwalifikowane jest jako "inna czynność seksualna" – wyjaśnia Jolanta Rudzińska, rzeczniczka Prokuratury Rejonowej w Elblągu. Sprawą zajmuje się sąd rodzinny w Elblągu, który już otrzymał opinię biegłego dotyczącą preferencji seksualnych podejrzanego.

Jeżeli zarzuty molestowania dziewczynek się potwierdzą to 16-latek może trafić do poprawczaka.

źródło: Radio Olsztyn

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Czy 16-latek podejrzany o molestowanie opuści schronisko? Rzecznik Praw Dziecka analizuje akta

26.03.2014 komentarzy 1

Powracamy do tematu 16-latka podejrzanego o molestowanie czterech dziewczynek w listopadzie ubiegłego roku. Czy dalej powinien przebywać w schronisku dla nieletnich?...