› bieżące
13:17 / 24.01.2014

Podpisanie umowy z wykonawcą Centrum Rekreacji Wodnej

Podpisanie umowy z wykonawcą Centrum Rekreacji Wodnej

fot. Konrad Kacprzak

W piątek w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę Centrum Rekreacji Wodnej z Konsorpcjum Budowlanym Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "ELZAMBUD" sp.z o.o. oraz Moris-Sport sp. z o.o.

- Chwila dla nas bardzo ważna, bo w końcu finalizujemy umowę na budowę Centrum Rekreacji Wodnej - wspomniała Monika Borzdyńska, rzeczniczka prasowa prezydenta.

Na spotkaniu nie zabrakło skarbnika, dyrektora departamentu organizacji i inwestycji dróg, dyrektora departamentu organizacji nadzoru, a także przedstawicieli Konsorpcjum Budowlanego.

Umowa opiewa na kwotę 26 mln zł brutto. Dokładna kwota inwestycji to 26 072 556 zł. Prezydent Jerzy Wilk powiedział, że „był pewien, iż ten projekt jest najlepszy”. Realizowany on ma być dla mieszkańców, tego właśnie elblążanie chcieli. Zaznaczył, że środki w budżecie miasta są na tą inwestycję zabezpieczone, co może potwierdzić skarbnik.

- Cieszę się, że mogę dziś podpisać tę umowę - mówił prezydent Wilk. Zaznaczył, że obiekt do końca maja 2015 roku ma powstać. Będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta, ale także osobom przyjezdnym. Wykonawcy zaznaczyli, że pomimo napiętego terminu mają nadzieję, że uda im się wykonać obiekt w terminie. Wykonawca pochodzi z Elbląga, co wiąże się z miejscami prac dla elblążan.

Prace budowlane ruszą za 4 miesiące. Od dnia podpisania umowy wykonawcy mają 90 dni na przygotowanie dokumentacji, z czego pierwsze 30 dni to czas przygotowania koncepcji, a kolejne 60 dni to czas na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, a także przygotowanie już kompletnej dokumentacji budowlanej.

Do 15.12.2014 inwestor musi zamknąć stan surowy budynku i przez następny okres zimowy prowadzić prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Głównym problem jest technologia wody ponieważ ona musi być zdatna do użytku. 


Ines Kuraś

3
2
oceń tekst 5 głosów 60%

Powiązane artykuły

Najazd marszałków na Elbląg. Jutro podpisanie umowy na finansowanie basenu

23.12.2013 komentarzy 4

Marszałek Jacek Protas oraz wicemarszałek Witold Wróblewski pojawią się jutro w Elblągu, aby z prezydentem Jerzym Wilkiem podpisać umowę na dofinansowanie...

Na budowę nowego basenu potrzeba dodatkowo milion złotych

23.01.2014 komentarzy 9

Informowaliśmy ostatnio, że wykonawcą Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu zostało Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "ELZAMBUD" sp.z o.o. oraz...