› bieżące
13:23 / 26.02.2013

Podróż autobusem to dobra okazja, by poczytać... na przykład Herberta

Podróż autobusem to dobra okazja, by poczytać... na przykład Herberta

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Dziś 26 lutego uczniowie Herbertowskich szkół z całej Polski uczestniczyli w akcji społecznej pt. „Czytam w podróży… Herberta”, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. W Elblągu akcję wsparł Zarząd Komunikacji Miejskiej, udostępniając autobusy linii 13, 14, 16, 17, 18 i 400, gdzie elbląska młodzież rozdawała zakładki do książek z fragmentami utworów poety i eseisty.

Akcja „Czytam w podróży… Herberta” została przygotowana przez Fundację im. Zbigniewa Herberta oraz Klub Herbertowskich Szkół. Czas podróży to jeden z nielicznych momentów w naszym zabieganym życiu, który możemy poświęcić na czytanie – mówi Maria Dzieduszycka, prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta, inicjatorka akcji. – Dlatego projekt „Czytam w podróży… Herberta” stawia sobie za cel nie tylko upowszechnienie twórczości Zbigniewa Herberta, ale także popularyzację czytelnictwa w ogóle. Podróż, nawet krótka, jak codzienny przejazd środkami komunikacji do pracy lub szkoły, to doskonała okazja do nadrobienia zaległości literackich.

Do akcji włączyły się takie miasta jak: Warszawa, Bełchatów, Brzeg, Częstochowa, Gdańsk, Jarocin, Kołobrzeg, Katowice, Kraków, Lublin, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Słubice, Słupsk, Żerków i Żory.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%