› bieżące
13:28 / 18.08.2014

Podsumowanie długiego weekendu

 Podsumowanie długiego weekendu

fot. Bartłomiej Ryś

W miniony weekend służba jak zwykle pełniona była bardzo aktywnie. Zrealizowano 304 interwencje, wylegitymowano 1094 osoby, skontrolowano 336 pojazdów i sprawdzono 29 telefonów komórkowych. Zatrzymano 3 osoby poszukiwane przez sąd i policję.

Dodatkowo policjanci przewieźli 52 osoby nietrzeźwe do pogotowia socjalnego, a 2 osoby nietrzeźwe przewieziono do miejsca zamieszkania. Przez długi weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło jedynie do 19 niegroźnych kolizji. Na drogach naszego miasta i powiatu zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących i jednego pod wpływem narkotyków, jak się okazało był poszukiwany dwoma listami gończymi.

Kierowca, który miał w organizmie narkotyki został zatrzymany w minioną sobotę o godzinie 21. na ulicy Rawskiej w Elblągu. Policjanci z ruchu drogowego patrolujący miasto zauważyli na rondzie przy ulicy Grunwaldzkiej podejrzanego kierowcę renault clio, który przypominał im poszukiwanego listami gończymi mężczyznę. W momencie próby zatrzymania zaczął uciekać w stronę ulicy Rawskiej.

Jednak po kilkuset metrach został zatrzymany. Okazało się, że to 23-letni Daniel D. Był poszukiwany dwoma listami gończymi przez sąd do odbycia kary. Miał na swoim koncie, między innymi fałszowanie dokumentów i liczne kradzieże sklepowe. Policjanci podejrzewali, że jest pod wpływem narkotyków, gdyż podczas zatrzymania był agresywny, a jego zachowanie było nienaturalne. Te przypuszczenia się potwierdziły. Po badaniu okazało się, że w organizmie ma amfetaminę i marihuanę.

Co ciekawe, podczas zatrzymania również 21-letni pasażer renault zwrócił uwagę policjantów. On również figurował w bazie danych jako poszukiwany do przestępstw przeciwko mieniu. Obydwaj panowie trafili do policyjnego aresztu. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wśród nietrzeźwych kierowców rekordzistą okazał się 24-letni Adrian K., który w minioną sobotę o godzinie 22. na ulicy Modlińskiej w Elblągu kierował audi. Po badaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia samochodów do 2019 roku. Wcześniej był już karany za jazdę w stanie nietrzeźwym. Teraz 24-latek odpowie po raz kolejny przed sądem. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od czwartku (14sierpnia br.) policjanci przeprowadzili 304 interwencje, wylegitymowali 1094 osoby, skontrolowali 336 pojazdów i sprawdzili 29 telefonów komórkowych. Zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez sąd i policję. Dodatkowo przewieźli 52 osoby nietrzeźwe do pogotowia socjalnego. Przez długi weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Doszło jedynie do 19 niegroźnych kolizji. Blisko 500 osób zostało przebadanych na obecność alkoholu, w tym wszyscy kontrolowani kierowcy. Funkcjonariusze nałożyli 175 mandatów, a w 102 przypadkach zastosowali pouczenia. W tym czasie przejechali ponad 4 200 kilometrów. Szczególnym nadzorem objęty był newralgiczny odcinek krajowej „siódemki" w miejscowości Kazimierzowo, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do wypadków i kolizji. Wczoraj po południu policjanci kierowali tam ruchem.

Jakub Sawicki

KMP Elbląg

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%