› bieżące
10:09 / 10.03.2014

Podsumowanie minionego weekendu przez elbląską policję

Podsumowanie minionego weekendu przez elbląską policję

fot. Konrad Kosacz

170 policyjnych interwencji, 684 osoby wylegitymowane, zatrzymane 4 osoby poszukiwane oraz 25 nietrzeźwych przewiezionych do pogotowia socjalnego – tak przedstawia się miniony weekend w notowaniach policyjnych. Bilans kończy się trzema wypadkami drogowymi, w których trzy osoby trafiły do szpitala. W jednym zdarzeniu przyczyną był alkohol.

W ciągu weekendu policyjny patrol zatrzymał 6 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich prowadził w stanie nietrzeźwym. Był nim 44-letni Mirosłąw O. Mężczyzna jechał 8. marca około godziny 12.35 vw passatem w miejscowości Tropy Elbląskie. Tam stracił panowanie nad autem, zjechał na prawe pobocze, a następnie do rowu. 41-latka policjanci zbadali na zawartość alkoholu. Wynik tego badania to 2,6 promila. Mężczyzna został przewieziony karetką do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Lekarze stwierdzili u niego złamanie kości ramiennej. Na szczęście nikt więcej nie odniósł obrażeń. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny wypadek miał miejsce dwie godziny później. Przy ulicy Fromborskiej 20-letni kierowca opla meriva nie zachował bezpiecynej odległości między pojazdami i najechał na tył roweru, którym kierował 33-letni elblążanin. Poszkodowany z urazem kręgosłupa trafi do szpitala. Obydwaj uczestnicy byli trzeźwi.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 17. w podelbląskiej miejscowości Kazimierzowo. Tam 27-letni mieszkaniec gminy Małdyty wyjeżdżał samochodem hyundai i30 z trasy Unii Europejskiej w kierunku Warszawy. Nie ustąpił pierwszeństwa dla vw touran, który jechał z Gdańska. Doszło do zderzenia pojazdów, a siła uderzenia wyrzuciła tourana na przeciwległy pas ruchu. Samochód najpierw otarł się o renault fluence, a następnie uderzył w dacię lodgy. 63-letnia pasażerka volkswagena doznała złamania kości ramiennej, pozostali poszkodowani doznali niewielkich obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

Za spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi do lat dwóch. Za wypadek ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia, jeżeli kierowca jest nietrzeźwy może być nawet skazany na karę 12 lat.

Apelujemy do kierowców o większą ostrożność podczas jazdy. Wbrew pozorom częściej dochodzi do wypadków kiedy mamy słoneczną pogodę. Kierowcy wciskają pedał gazu mocniej i częściej. W weekendy również, niestety już tradycyjnie, więcej kierowców decyduje się na siadanie za kółkiem po alkoholu. Policja w tym względzie jest wyczulona przede wszystkim wieczorem, w nocy i rano.

Jakub Sawicki KMP Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%