19:24 / 09.12.2013

Podsumowanie projektu Przebudzenie - ????? już w sobotę

Podsumowanie projektu Przebudzenie - ????? już w sobotę

fot. nadesłane

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 14 grudnia 2013 r. do Krużganka na godz. 18 na uroczyste podsumowanie projektu „PRZEBUDZENIE – ?????”, w którym w tym roku swoje najnowsze pomysły zrealizowali następujący artyści: Arek Pasożyt, Kolektyw „Parque nō” (Jakub Słomkowski, Krzysztof Herman, Maciej Łepkowski) oraz Grzegorz Drozd. Wstęp bezpłatny.

To dzięki tym artystom, spora część z nas miała okazję uczestniczyć w niecodziennych wydarzeniach artystycznych, takich jak, np. wspólna budowa domu na jednym z osiedlowych blokowisk, czy stworzenie w jednym z parków miejskiego ogrodu warzywnego. Mamy nadzieję, że wydarzenia te zapiszą się na dłużej w naszej pamięci i być może w historii naszego miasta.

Na uroczyste zakończenie projektu zaplanowaliśmy projekcję filmów z realizacji dwóch etapów „Przebudzenia”: KOMPOSTEXU Kolektywu „Parque nō” i DOMU Arka Pasożyta autorstwa Piotra Grdenia.

Serdecznie zapraszamy. Warto przyjść, tym bardziej, że była to ostatnia odsłona „Przebudzenia” w Elblągu.

Szczegółowe informacje na temat projektu „Przebudzenie” dostępne na stronie: www.przebudzenie.art.pl

KURATOR PROJEKTU: Karina Dzieweczyńska ORGANIZATOR: Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu

Projekt „Przebudzenie – ?????” dofinansowany w kwocie 50 tys. zł przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu operacyjnego „Wydarzenia artystyczne. Sztuki wizualne”. Instytucja zarządzająca Programem: ZACHĘTA Narodowa Galeria Sztuki.

Informacje: Karina Dzieweczyńska, karina@galeria-el.pl, tel. 55 625 67 83

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%