› sport
13:19 / 05.12.2012

Podsumowanie roku Mlexera: To był dla nas dobry okres

Podsumowanie roku Mlexera: To był dla nas dobry okres

fot. Bartosz Ponichtera

To był udany rok zarówno dla zarządu, jak i samych zawodników Mlexera Elbląg. Dzisiaj w siedzibie klubu przy ul. Skrzydlatej działacze podsumowali kończący się rok i powiedzieli o planach na przyszłość.

Kadra występująca w II lidze jest obecnie na miejscu 2. w tabeli, do tej pory (po 9. kolejkach) wygrali oni 8 meczów, a w jednym zremisowali. Zawodnicy będą dążyć do tego, żeby trafić do pierwszej ligi: - Jestem bardzo zadowolony z przebiegu sezonu, na razie wygrywamy wszystko, największym sukcesem w tym roku było zwycięstwo z Pogonią Siedlce ( Mlexer wygrał 6:4-przyp.red.) - stwierdził Ryszard Grzelak, zawodnik i trener - Cieszy mnie też postawa zawodników z III ligi, gdzie drużyna zajmuje 5. miejsce oraz zdecydowane prowadzenie zespołu w lidze IV. Mamy doświadczoną elipę, ja i Wojtek Tebecio graliśmy w lidze w Niemczech, dlatego młodzi tenisiści mogą wiele się od nas nauczyć. - podsumował tenisista Mlexera.

Zarząd klubu w tym roku zorganizował m.in. 50-lecie klubu Mlexer, Puchar Prezesa w Tenisie Stołowym i Puchar Prezydenta. Kolejnym bardzo ważnym krokiem w kierunku promocji tenisa stołowego było założenie szkółki dla dzieci w wieku 6-12 lat i organizacja zbliżającego się (8 grudnia) Turnieju Mikołajkowego dla dzieci uczęstniczących w zajęciach wspomnianej szkółki.

Rafał Siwko, jest bardzo dumny z osiągnięć sportowych zawodników Mlexera, sprawą istotną było założenie szkółki: - Będziemy robić wszystko, żeby tenis stołowy rozwijał się wśród dzieci i młodzieży w naszym mieście. Szkółka skupia ok. 25 dzieci, które ćwiczą dwa razy w tygodniu, w przyszłym roku postaramy rozwinąć naszą działalność. - opowiada zadowolony prezes - Niestety, w tym roku nie mamy strategicznego sponsora, mimo dobrych wyników sportowch. Cały czas prowadzimy rozmowy, ale to nic pewnego, dlatego z chęcią rozmawiamy z każdym, kto wyraża zainteresowanie naszym klubem.

Prezes zapowiedział, że klub robi wszystko, aby awansować do I ligi, jednak z wyższym poziomem sportowym wiążą się większe nakłady finansowe. Poza umową sponsorską, Siwko liczy na pomoc od miasta - Gra w I lidze to większe pieniądze, potrzebny jest lepszy sprzęt, więcej trenerów, czy też transfery zawodników, tego jednak nie chcemy - mówi tajemniczo prezes Mlexera - Szkółka jest po to, aby w przyszłości zbudować mocny zespół opierający się na wychowankach z Elbląga. Moim marzeniem jest, aby za kilka lat, we wszystkich ligach grali w Mlexerze zawodnicy z Elbląga. - przyznał Rafał Siwko.  

Warto podkreślić, iż obecny skład zarządu funkcjonuje w klubie zaledwie półtora roku, a Mlexer już bryluje w II lidze.

Zarząd w imieniu całego klubu Mlexer życzy wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego roku 2013. 

10
0
oceń tekst 10 głosów 100%