› policja
11:02 / 16.11.2015

Podsumowanie weekendu - kolejni pijani kierowcy

Podsumowanie weekendu - kolejni pijani kierowcy

W miniony weekend policjanci z ruchu drogowego skontrolowali blisko 200 pojazdów. W dwóch przypadkach zatrzymano kierującym prawa jazdy, bo przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 50 km/h. Policjanci zatrzymali także 3 pijanych kierujących.

54-letni rowerzysta zatrzymany w miejscowości Krzewsk, jechał „zygzakiem” miał w organizmie promil alkoholu. Mężczyzna po policyjnej kontroli dalej już nie pojechał. Wcześniej był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei 18-letni Dariusz S. zatrzymany przez policjantów z Pasłęka w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Młody mężczyzna został zatrzymany w sobotę około godziny 18.00 Na domiar złego alkotest wykazał ponad promil alkoholu w organizmie 18-latka. Vw polo, którym kierował przekazano innej trzeźwej osobie.

Najwyższy wynik badania miał jednak zatrzymany wczoraj w Kwietniewie 19-letni Paweł K. Mężczyzna kierował vw sharanem mając 1,24 promila. Prawa jazdy nie posiadał. Teraz odpowie przed sądem za wykroczenie czyli jazdę bez uprawnień oraz przestępstwo - kierowanie pod wpływem alkoholu. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%