› policja
14:02 / 03.10.2016

Podsumowanie weekendu: policjanci interweniowali ponad 200 razy

Podsumowanie weekendu: policjanci interweniowali ponad 200 razy

Policjanci w miniony weekend interweniowali 210 razy. Podczas interwencji wylegitymowano 531 osób, skontrolowano 30 pojazdów i 13 telefonów komórkowych sprawdzając legalność ich pochodzenia. 24 osoby przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali 56-latka, który kierował osobowym audi. Sytuacja miała miejsce na ul. Płk. Dąbka a mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Inny zatrzymany na ul Płk. Dąbka to 17-latek. Ten z kolei kierował osobowym mitsubishi i oprócz dwóch promili w organizmie i agresywnego stylu jazdy mógł pochwalić się brakiem uprawnień do kierowania.

Jeszcze inny tym razem w Pasłęku wsiadł za kierownicę opla corsy mając 1,8 promila. 51-latek został zatrzymany w niedzielę przed godziną 7 rano przez patrol ruchu drogowego na ul. Kopernika. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%