› bieżące
09:06 / 09.12.2013

Podziemia Ratusza Staromiejskiego nadal niezagospodarowane

Podziemia Ratusza Staromiejskiego nadal niezagospodarowane

fot. Konrad Kosacz

Ponad 400 m2 nie zagospodarowanej powierzchni – tak nadal wyglądają podziemia Ratusza Staromiejskiego na Starówce. Niestety wygląda na to, że ta sytuacja szybko się nie zmieni. Jak dotąd nie ma chętnych na dzierżawę tego miejsca, które, od początku, miało być przeznaczone na działalność gospodarczą.

II przetarg, ogłoszony 15 listopada, zakończył się w Mikołajki. Jak informuje Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Elblągu, nikt nie zgłosił żadnej oferty. - Miasto ogłosi III przetarg – dodaje Monika Borzdyńska.

Restauracja miała być propozycją dla mieszkańców oraz gości, którzy przyjeżdżają do Elbląga na konferencje organizowane w Ratuszu. Miało być nowocześnie: 46-calowe ekrany bezdotykowe na ścianach i inne interaktywne urządzenia. Póki co, zainteresowanie inwestorów tym lokalem jest znikome.

W pierwszym przetargu żadna z firm nie wzięła udziału. W związku z tym, że nie było zainteresowania, ogłoszono drugi przetarg. Jak zapowiada Urząd Miasta, wkrótce zostanie ogłoszony trzeci przetarg.

Co stanie się z podziemiami Ratusza, jeśli i tym razem nie zostanie wyłoniony dzierżawca? Zostanie skierowane pismo do Urzędu Marszałkowskiego o przekwalifikowanie pomieszczeń przeznaczonych na restaurację.

Propozycji jest kilka. Być może podziemia zostaną przeznaczone na pomieszczenia magazynowe, bądź, w jakiejś części, na galerie miejską.

4
3
oceń tekst 7 głosów 57%

Powiązane artykuły

Jeśli nie restauracja, to co? Kolejny przetarg na pomieszczenia w Ratuszu

20.11.2013 komentarzy 4

Ratusz Staromiejski kryje w swoich podziemiach ponad 400 m2 powierzchni jeszcze nie zagospodarowanej. Póki co, mimo starań miasta, nie ma chętnych na te...