› imprezy
07:16 / 23.03.2013

Poezja o teatrze – Turniej Jednego Wiersza przy Bramie

Poezja o teatrze – Turniej Jednego Wiersza przy Bramie

Jeszcze mam w pamięci grudniowe spotkanie w Restauracji przy Bramie, na którym odbył się Turniej Jednego Wiersza pod hasłem „urodziny”. Atmosfera twórczego zapału udzieliła się wszystkim gościom. Konwencja tak daleka od popularnych obecnie slamów spodobała się i myślę, że wyczerpuje zarówno idee propagowania poezji, pięknego jej czytania, jak i bardzo subiektywnego odbioru. To słuchacze obecni na spotkaniu zdecydowali, który tekst najbardziej przypadł im do gustu.

Bardzo pozytywny odbiór zachęcił nas do organizacji kolejnego spotkania. Zapraszamy wszystkich piszących i niepiszących, lubiących prezentować swoje teksty i tych nieco mniej śmiałych, wszystkich ceniących zarówno poezję, jak i atmosferę twórczej wymiany myśli do udziału w Turnieju Jednego Wiersza, który odbędzie się 26 marca o godzinie 19.00 w Restauracji przy Bramie. Hasłem przewodnim, które powinno stanowić inspirację dla prezentowanego tekstu, jest TEATR.

Spotkanie jest realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji DOTKNIJ TEATRU koordynowanej przez Instytut Teatralny. To ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. W tym czasie odbędzie się zarówno w elbląskim Teatrze, jak i innych miejscach wiele imprez związanych z teatrem w różnych jego wymiarach. Poetyckie spojrzenie na ten temat może być szczególnie interesujące.

Teatr im. Aleksandra Sewruka, Alternatywny Elbląski Klub Literacki, Stowarzyszenie EUROFAMILIA serdecznie zapraszają na Turniej Jednego Wiersza z Teatrem w roli głównej 26 marca o godzinie 19.00 w Restauracji przy Bramie w Elblągu. Na zwycięzcę czekają nagrody ufundowane przez organizatorów.

Dominika Lewicka-Klucznik

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%