› zapowiedzi
09:29 / 07.03.2013

"Pogrzeb żuru i śledzia". Jarmark sztuki ludowej 23 marca w Światowidzie

Tydzień przed Świętami Wielkanocnymi – w sobotę, 23 marca odbędzie się w Światowidzie coroczna impreza – „Pogrzeb żuru i śledzia. Jarmark sztuki ludowej”. Nawiązujący do tradycyjnych wielkanocnych obyczajów Jarmark zgromadzi ponad pięćdziesięciu wystawców rękodzieła artystycznego i dziesięciu wystawców z produktami żywności naturalnej.

Tegoroczny „Pogrzeb żuru i śledzia”, który odbędzie się w sobotę, 23 marca, ma bogaty program – to nie tylko jarmark sztuki ludowej czy kiermasz żywności ludowej. Organizatorzy obiecują mnóstwo atrakcji dla widzów w każdym wieku.

„Światowid” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dwóch konkursach: dla najmłodszych – Wesoła Pisanka, dla dorosłych – Baba z Mazur(kami). W pierwszym mogą wystartować dzieci do 12 lat, a celem jest własnoręcznie zrobiona – niepowtarzalna, zaskakująca i zabawna pisanka. W drugim przygotowanie tradycyjnego wielkanocnego wypieku, który zostanie zaprezentowany i oceniony przez jury podczas imprezy. Szczegóły i regulaminy konkursów dostępne są w załączniku. Dzieci będą mogły wziąć również udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Pod okiem instruktora plastyki stworzą świąteczne ozdoby, które później będzie można wykorzystać do ozdoby domowego stołu wielkanocnego.

Na Jarmark zgłosiło się 60 wystawców – 50 będzie prezentowało wyroby rękodzielnicze i rzemiosło, 10 będzie miało produkty żywności naturalnej i tradycyjne potrawy wielkanocne.

- Z powodu napływu wielu zgłoszeń i przyjęcia maksymalnej liczby wystawców, musimy niestety przed terminem zakończyć przyjmowanie zgłoszeń – mówi Agnieszka Tkaczuk, organizator Jarmarku.

W tym roku w „Światowidzie” będzie można wspólne pomalować wielkie jajo. Nie zabraknie także występów artystycznych i konkursów dla widzów. Uczestników wszystkich konkursów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Agencję Reklamową Contact, Paters - Producenta Galanterii Skórzanej, Hotel Srebrny Dzwon, Pizzerię -Restaurację Strzecha, Centrum Zabaw dla Dzieci z Lunaparkiem Bajlandia oraz Cinema 7D Rider.

„Pogrzeb żuru i śledzia” odbędzie się w sobotę, 23 marca od godz. 11.00 do 17.00 w holu głównym, dolnym holu kina „Światowid” oraz na sali widowiskowo – sportowej. Wstęp wolny.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%