14:30 / 05.11.2015

Pokaz siły JaRo Zatorze w tenisowej lidze MOSiR

W piątej kolejce Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego do największej niespodzianki można zaliczyć urwanie punktu prowadzącemu w tabeli Old Masters przez zespół EKS Nestora. Wysoką formę zaprezentowało za to JaRo Zatorze wygrywając z niepokonaną dotychczas ekipą Tsunami.

Spotkanie dwóch niepokonanych dotąd drużyn miało być hitem piątej kolejki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tymczasem emocje zakończyły się już po trzech setach, wygranych przez JaRo Zatorze. Najwięcej problemu zwycięzcom sprawił Wiktor Lewandowski, który zmierzył się z Romanem Grudniem. W pierwszym secie Lewandowski zwyciężył 11:7, ale w dwóch kolejnych partiach musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 4:11 i 12:14. I choć ponownie zwycięski okazał się set czwarty (11:8), to ostatecznie z wygranej w całym pojedynku cieszył się Roman Grudzień, który piątego seta rozstrzygnął na swoją korzyść, zwyciężając 11:4. W drugiej grze singlowej takich emocji już nie było i Janusz Kriger zwyciężył z Januszem Konertem 3:0. Także w pojedynku deblowym lepiej zaprezentowało się JaRo Zatorze, dzięki czemu cały mecz zakończył się ich triumfem 3:0.

Mimo porażki, słowa uznania należą się tenisistom EKS Nestora, którzy urwali punkt prowadzącemu w tabeli zespołowi Old Masters. Ubiegłoroczni wicemistrzowie ligi słabo rozpoczęli spotkanie i już po pierwszej grze przegrywali z EKS Nestora 0:1. A wszystko za sprawą Tadeusza Piaseckiego, który ograł Tomasza Teklińskiego 3:0. Przegrana pierwsza partia podziałała na zawodników Old Masters jak zimny prysznic. W kolejnych pojedynkach dominowali już przy stole, a do remisu 1:1 szybko doprowadził Marcin Podkański. Także w deblu górą było Old Masters, a ostatni pojedynek singlowy zakończył się kolejną zdobyczą punktową Podkańskiego, który został najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną Old Masters 3:1, ale postawa EKS Nestora, zwłaszcza na początku meczu, daje nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych spotkaniach.

Najwięcej emocji w piątej kolejce przyniosło spotkanie w którym KS Kamiennik Wielki zmierzył się z Weteranami. Losy meczu ważyły się niemal do ostatniej piłki, a na finiszu pojedynku w lepszych nastrojach byli ostatecznie Weterani. Jednak początek meczu lepiej ułożył się dla KS Kamiennik Wielki. W pierwszej grze singlowej Krzysztof Bem nie dał większych szans swojemu rywalowi, pokonując Józefa Sarnowskiego 3:0 w setach 11:4, 11:2 i 11:8. Na odpowiedz rywali długo jednak nie trzeba było czekać. W kolejnej partii Zygmunt Sznaza pokonał Tomasza Haracza 3:1, doprowadzając do stanu 1:1. Weterani poszli za ciosem i także w deblu okazali się górą, wygrywając po zaciętej walce 3:2. Tak więc o losach meczu musiały zadecydować kolejne pojedynki singlowe. Na pierwszym stole lepiej zaprezentował się Krzysztof Bem pokonując Zygmunta Sznazę 3:2, doprowadzając do stanu 2:2. Zatem o wygranej w całym meczu musiało zadecydować starcie pomiędzy Tomaszem Haraczem i Józefem Sarnowskim. W każdym z trzech setów lepiej przy stole radził sobie Sarnowski, który pokonał rywala 3:0, dzięki czemu mecz zakończył się wygraną Weteranów 3:2.