› bieżące
14:00 / 26.09.2018

Pokój gościnny – co ma wpływ na jego funkcjonalność?

Pokój gościnny – co ma wpływ na jego funkcjonalność?

Przy urządzaniu pokoju gościnnego należy pamiętać nie tylko o jego wyglądzie, ale również o jego funkcjonalności. Jakie meble i dodatki warto wtedy zakupić?

W pokoju gościnnym najczęściej wypoczywamy, dlatego przy jego aranżacji powinniśmy pamiętać o jego podstawowej funkcji, czyli o relaksie. Oprócz niej warto jednak dobrać meble i dodatki tak, aby korzystanie z niego było komfortowe również poza porą nocną.

Dopasowane meble to podstawa

Do pokoju gościnnego najczęściej wybieramy meble takie jak łóżko albo rozkładany komplet wypoczynkowy, a także meble do przechowywania, na przykład szafę ubraniową, regał, komodę.

Gdy chcemy urządzić pokój gościnny, który ma służyć nie tylko do snu, ale również do spotkań towarzyskich, najlepiej zamiast łóżka dobrać do niego sofę i fotele, a także niewielki stolik kawowy. Dzięki temu będzie można nadać pomieszczeniu jeszcze jedną funkcję na czas przyjęcia gości.

Nie można również zapominać o odpowiednich meblach do przechowywania – sprawdzą się zarówno wtedy, gdy do domu mają zawitać goście, jak również mogą być wykorzystywane przez domowników, gdy w ich szafach nie ma już wystarczająco dużo miejsca. Gdy chcemy uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania poza meblami, można wybrać także dodatkowe pojemniki, na przykład pod łóżko.

Wiele ciekawych mebli do pokoju gościnnego można kupić teraz także przez internet, na przykład w sklepie agatameble.pl.

Nie zapominaj o oświetleniu

Również w pokoju gościnnym bardzo duże znaczenie ma właściwe oświetlenie. Zamiast tylko jednej lampy sufitowej warto wybrać kilka różnych lamp – sufitową, podłogową, kinkiet czy lampę stojącą na komodę czy parapet. Dzięki temu można tworzyć różne aranżacje świetlne dopasowane do potrzeb użytkowników pomieszczenia.

Artykuły oświetleniowe do pokoju gościnnego mogą pełnić również funkcję dekoracyjną i sprawić, że wnętrze będzie wyglądało jeszcze piękniej zarówno za dnia, jak i po zmroku.

Zatem przy urządzaniu pokoju gościnnego warto pamiętać o właściwym dobrze mebli i oświetlenia. Dzięki temu można stworzyć wnętrze idealne do przyjmowania gości!

Do zakupienia wyposażenia do pokoju gościnnego zaprasza sklep internetowy agatameble.pl.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%