› region
15:19 / 06.02.2016

Pół miliona złotych na odbudowę Kościoła w Braniewie

Pół miliona złotych na odbudowę Kościoła w Braniewie

fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Znalazły się środki na odbudowę Kościoła pw. Św. Antoniego w Braniewie. Przypomnijmy: tuż na początku roku doszło do tragicznego pożaru, który pochłonął praktycznie cały, drewniany dach świątyni. Pieniądze nie pochodzą jednak ze środków rządowych.

Pierwszy o sprawie napisał portal Bogate Braniewo. „Dotację”, jak podaje strona pisbraniewo.pl, udało się uzyskać dzięki staraniom posłów PiS: Leonarda Krasulskiego oraz Andrzeja Jaworskiego.

Przyznana dotacja w wysokości pół miliona złotych, zasili środki przeznaczone na odbudowę dachu, renowację zabytkowych organ i zniszczonego wnętrza kościoła przez ogień i wodę. Te i poprzednio uzyskane środki w istotny sposób przyspieszą prace i ponowne otwarcie kościoła dla wiernych.

Nie ma tu mowy jednak o środkach rządowych. Skąd więc pochodzą pieniądze? Nie wiadomo. Bogate Braniewo przesłało do posła Andrzeja Jaworskiego zapytanie, w którym pragnie się dowiedzieć, skąd pochodzą środki na remont Kościoła.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

W Braniewie spłonął kościół. Z ogiem walczyło kilkanaście zastępów Straży Pożarnej

03.01.2016 komentarzy 7

W Braniewie plonie dach kościoła pw. św. Antoniego. Na miejscu pracuje kilka jednostek straży pożarnej. Jak podaje portalbraniewo.pl ogień się rozprzestrzenia, a...