› bieżące
11:50 / 16.09.2013

Pół tysiąca cudownych kilometrów wokół Bornholmu

Pół tysiąca cudownych kilometrów wokół Bornholmu

fot. Biblioteka Elbląska

W czwartek 19 września o godz. 17.00 zapraszamy do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na opowieść trzech zakręconych rowerzystek z Elbląga o wyprawie na Bornholm. Opowiadać będą: Ola Garbecka, Marzena Pietrzyk i Ania Dawid.

Rowerowe wyczyny dziewczyn można śledzić na założonym przez nie facebookowym profilu Niezłe Szprychy - zakręcone rowerzystki z Elbląga, gdzie zamieszczają zdjęcia i relacje ze swoich rowerowych wypraw. Na licznikach mają tysiące przejechanych kilometrów, jeżdżą dla przyjemności, dobrego samopoczucia, ale też własnej satysfakcji.

Niekończące się plaże, krystalicznie czysty Bałtyk, lasy, wydmy, malutkie miasteczka i wioski rybackie, wrzosowiska, jeziora, wąwozy i bagna, strome klify, wapienne i piaskowcowe zagrody. Wszędzie można znaleźć ślady historii, w szczególności jedyne w swoim rodzaju rotundowe kościoły obronne. Spotkamy tu nie tylko roślinność północy, ale także dojrzewające figi, morwy oraz winorośl. Zaledwie 100 kilometrów od wybrzeża Polski leży wyspa Bornholm - nazywana Teneryfą północy i rajem rowerzystów. / Ola, Marzena i Ania o Bornholmie

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan”. Wstęp wolny.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%