„PolandJa”, „Lekarstwo na życie” i „Milczenie” premierowo w Multikinie
17 lutego w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy – polski komediodramat „PolandJa”, thriller „Lekarstwo na życie” oraz najnowsze dzieło Martina Scorsese „Milczenie”.
Najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. „PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco. W sposób absolutnie brawurowy zagrali m.in.: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski i Jacek Beler. Genialną muzykę do filmu skomponował Andrzej Smolik.
„Lekarstwo na życie” to wizjonerski thriller psychologiczny w reżyserii nagrodzonego Oscarem Gore’a Verbinskiego, twórcy “Piratów z Karaibów” i „The Ring”. Ambitny młody pracownik wielkiej korporacji otrzymuje zadanie przywiezienia szefa swej firmy z idyllicznego, ale i tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej, położonego w malowniczym zakątku w szwajcarskich Alpach. Ośrodek oferuje lekarstwo na wszelkie problemy i bolączki współczesnego świata, ale na miejscu okazuje się, że nic nie jest tym, czym mogłoby się wydawać. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić życie – i zdrowie psychiczne.
„Milczenie” to przygotowywany przez blisko trzy dekady najnowszy film Martina Scorsese, twórcy m.in. „Taksówkarza” i „Wilka z Wall Street”. Oparta na powieści Shūsaku Endō i inspirowana autentycznymi wydarzeniami epicka opowieść o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii. Scorsese osadził akcję swojej najnowszej produkcji w pierwszej połowie XVII wieku. Dwaj misjonarze (Andrew Garfield i Adam Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie muszą odnaleźć swojego zaginionego mistrza (Liam Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie.